Knihovna je zavřena

Zvuková knihovna

Zvuková knihovna nabízí výpůjčky zvukových knih mnoha žánrů na CD ve formátu MP3 (od povídek, dívčí literatury a románů pro ženy, detektivek, vzpomínkových a životopisných příběhů, přes historické, válečné a faktografické romány, až po dobrodružné a pohádkové příběhy pro děti) našich i cizích autorů. Texty knih jsou namluvené známými českými herci.

Zvuková knihovna slouží výhradně nevidomým a těžce zrakově postiženým občanům.

K registraci do zvukové knihovny je nutné předložit:

1.  potvrzení očního lékaře, SONS nebo Tyflocentra nebo průkaz ZTP/P,

2.  průkaz do knihovny – pro držitele ZTP, ZTP/P a osoby starší 70 let je ZDARMA. Ke zřízení průkazu do knihovny je potřebný také občanský průkaz.

První návštěva, spojená s registrací, je nutná osobně. Poté Vám již zvukové knihy může půjčovat zástupce, kterého při registraci určíte.

Zvukové knihy se půjčují na 1 měsíc a je možné je jednou prodloužit přes čtenářské konto (k prodloužení o další měsíc dochází od data, kdy je zadán požadavek o prodloužení). Prodloužit výpůjční lhůtu dokumentů z fondu zvukové knihovny je možné i na telefonním čísle 585 205 301.

Zvuková knihovna pro nevidomé se nachází v multimediální studovně v přízemí hlavní budovy knihovny Bezručova 2.

Seznam zvukových knih

 

Otevírací doba:

Pondělí až pátek 8:30 až 19:00  a v sobotu 9:00 až 13:00. UPOZORNĚNÍ: Mimořádné změny půjčovní doby (v době prázdnin, Vánoc, výpadků elektřiny a podobně) hledejte na hlavní stránce knihovny.