Knihovna je zavřena

Výpůjční služby

Absenční a prezenční výpůjčky

Vědecká knihovna v Olomouci umožňuje na základě objednávky žadatele níže uvedené druhy výpůjček:­ mimo knihovnu (tzv. absenční výpůjčka) a v knihovně (tzv. prezenční výpůjčka) u specifických druhů dokumentů: časopisů a novin, rukopisů, prvotisků, starých tisků, knih starších 50 let, bibliofilií, strojopisů a vzácných či jedinečných dokumentů.
Konkrétní možnosti půjčení jakéhokoliv dokumentu, jeho aktuální stav a lhůty potřebné k nachystání dokumentu jsou uvedeny přímo v online katalogu. Katalog umožňuje i rezervace půjčeného dokumentu.

Doba uložení objednaných dokumentů a výpůjční lhůty

Doba uložení objednaných dokumentů jsou 3 otevírací dny knihovny. U dokumentů, které byly v době objednávky půjčené, se doba uložení prodlužuje na 6 otevíracích dnů.

Výpůjční lhůta je mimo knihovnu 30 dnů, u zamluvených dokumentů 14 dnů.

Neregistrovaný čtenář může využít pouze prezenční výpůjčky do některé ze studoven.

Objednané dokumenty pro absenční výpůjčku se vydávají  u výpůjčního pultu v přízemí hlavní budovy Bezručova 2 nebo jsou nachystány k prezenčnímu studiu do studovny.

Vědecká knihovna v Olomouci v současné době umožňuje svým uživatelům absenční a prezenční půjčování čteček elektronických knih značek Jinke Hanlin, Kindle, PocketBook a Sony a multimediálních tabletů Apple iPad.

Jakékoliv dotazy k službám knihovny směřujte na informační službu knihovny:
email: is@vkol.cz
telefon: 585 205 333 ­