Knihovna je zavřena

Komunitní tipy

Níže najdete tipy na akce a přednášky, které máme vyzkoušené, a lze je snadno uspořádat také u vás. Pro více informací kontaktujte pracovníky oddělení RF - kontakty zde.

 

CESTOPISNÉ PŘEDNÁŠKY

Libanon

Jak se žije na Haiti

CODERDOJO

Mezinárodní iniciativa zašťitující kluby programování CoderDojo založené na dobrovolnické práci. Do ČR program přinesl europoslanec Luděk Niedermayer.

Oficiální prezentace CoderDojo v ČR

Mezinárodní oficiální stránky

Klub CoderDojo ve VKOL

 

SCIENCE TO GO

Cílem projektu Science to Go je zpřístupnit nejnovější úspěchy přírodních věd široké veřejnosti. Věda je prezentována populární formou pochopitelnou pro každého, kdo má zájem chápat. Přednášející jsou doktorandi a mladí vědečtí pracovníci – lidé, kteří jsou v centru vědeckého dění. Science to Go je zároveň skvělou příležitostí i pro ně, neboť jim dává možnost představit laikům obor, kterým se zabývají. Navíc jim odezva fascinovaných posluchačů dává nové nadšení do práce.

 

PROMÍTEJ I TY

Máte možnost v knihovně promítat filmy? Připojte se do komunity promítačů a promítaček dokumentárních filmů Promítej i Ty! Stačí vám prostory, kde budete promítat, plátno/bílá zeď/prostěradlo, dataprojektor a nadšení. Se vším ostatním vám pomůže Promítej i Ty.

Oficiální prezentace Promítej i Ty