Březen – měsíc čtenářů ve VKOL
Březen – měsíc čtenářů nabídne ve VKOL roční registraci zdarma pro nové čtenáře a pestrý program plný přednášek, besed, koncertů, kina i nových výstav. Jedna z nich představí vzácný prvotisk z našich fondů – O víle Meluzíně. Těšíme se na vás!
Provozní doba Červeného kostela a foyerSmyslem Března – měsíce čtenářů je poukázat na společenský význam čtení a prezentovat knihovny jako otevřené, vstřícné a dynamické instituce. V letošním roce se pozornost knihoven zaměřuje na skupinu uživatelů, kteří podle statistických dat čtou méně než dříve – na dospívající a mladé lidi. Motto letošní kampaně zní: Společně tvoříme knihovnu, kde mladí čtou a mění svět.
Právě proto Vědecká knihovna v Olomouci letos přistoupila k výraznému kroku na podporu čtenářství – po celý měsíc březen nabízí roční registraci nových čtenářů zdarma. Zájemci si tak mohou bezplatně vyzkoušet všechny služby, které knihovna poskytuje – od prezenčního studia přes absenční výpůjčky až po přístup k elektronickým zdrojům.
Výstavy| 19. 3. – 14. 4. | O víle Meluzíně. Ilustrovaná legenda v prvotisku Vědecké knihovny v Olomouci |
| z roku 1476 | |
| 5. 3. – 28. 4. | Plané rostliny v kuchyni |
Akce
| 2. 3. / 18.30 | AFO Kino: Lovec mamutů |
| 3. 3. / 17.00 | Pohledy do minulosti |
| Petr Čornej: Jan Žižka. Nové poznatky i otázky bez odpovědí | |
| 4. 3. / 15.00–19.00 | Odpoledne s pletením |
| 11. 3. / 17.00 | Mezi světy slov: Umělé jazyky v literárním překladu |
| 12. 3. / 18.00 | Přes Novou divočinu ke Stepi - Beseda s Jonášem Zbořilem |
| 17. 3. / 17. 00 | Univerzita v kostele. Rychlé šípy a ti další. Kluby družiny a party v českém komiksu |
| 24. 3. / 19.30 | Recitál Karla Plíhala |
| 25. 3. / 17.30 | Komentovaná prohlídka výstavy O víle Meluzíně |
| 26. 3. / 19.00 | Komorní večer s Tomášem Jamníkem |
| 31. 3. / 19.00 | GEN K – koncert Konzervatoře Evangelické akademie |