Knihovna je zavřena

Speak Dating 2022

26. 9. 2022 15:00 - 18:00
Horní náměstí, Olomouc

Korejsky, italsky, německy, anglicky ale i maďarsky či hanácky si budete moct popovídat s rodilými mluvčími či lektory přímo v centru Olomouce. V pondělí 26. září 2022 pořádá Vědecká knihovna v Olomouci, Knihovna Univerzity Palackého a Eurocentrum Olomouc na Horním náměstí 8. ročník akce Speak-Dating.

Speak-Dating zábavnou a neformální formou umožní každému, kdo bude mít zájem, popovídat si s lektory v cizí řeči nebo se naučit pár nových frází. Účastníci za snahu navíc získají odměnu, a to poukázku na kávu či nealko nápoj zdarma. Kromě toho, tři účastníci, kteří si vyzkouší alespoň tři jazyky a budou mít štěstí při slosování, získají knižní poukázku.

Novinkami letošního ročníku budou esperanto a hanácký dialekt. Chybět ale nebudou ani stálice jako španělština, francouzština, italština, ruština, nizozemština, polština, slovenština, řečtina, rumunština, portugalština, katalánština, latina, čeština pro cizince, hebrejština, japonština a korejština. Novinkami letošního ročníku bude esperanto a hanácký dialekt.

Součástí programu bude i dětský koutek.

Vědecká knihovna nabízí komentované exkurze pro školní třídy s jazykovými kvízy o knižní ceny. Rezervace: nemeckaknihovna@vkol.cz

Více:
European Day of Languages