Knihovna je zavřena

Speak Dating 2021

21. 9. 2021 15:00 - 18:00
Horní náměstí, Olomouc

Korejsky, italsky, německy, anglicky ale i romsky, maďarsky či hanácky si budete moct popovídat s rodilými mluvčími či lektory přímo v centru Olomouce. V úterý 21. září 2021 pořádá Vědecká knihovna v Olomouci, Knihovna Univerzity Palackého a Eurocentrum Olomouc na Horním náměstí 7. ročník akce Speak-Dating.

Speak-Dating zábavnou a neformální formou umožní každému, kdo bude mít zájem, popovídat si s lektory v cizí řeči nebo se naučit pár nových frází. Účastníci za snahu navíc získají odměnu, a to poukázku na kávu či nealko nápoj zdarma. Kromě toho, tři účastníci, kteří si vyzkouší alespoň tři jazyky a budou mít štěstí při slosování, získají knižní poukázku.

Novinkami letošního ročníku budou katalánština, romština a hanácký dialekt. Chybět ale nebudou ani stálice jako španělština, francouzština, italština, ruština, nizozemština, polština, slovenština, řečtina, rumunština, portugalština, latina, čeština pro cizince, hebrejština, indonéština, kantonština, čínština, vietnamština, arabština, gruzínština či japonština.

Součástí programu bude i dětský koutek či prohlídky historického centra města v cizím jazyce.

Více:
European Day of Languages