Knihovna je zavřena

Speak-Dating

26. 9. 2023 15:00 - 18:00
Červený kostel

Italsky, německy, anglicky ale i maďarsky či hanácky si budete moct popovídat s rodilými mluvčími či lektory přímo v centru Olomouce. V úterý 26. září 2023 pořádá Vědecká knihovna v Olomouci, Knihovna Univerzity Palackého a Eurocentrum / Europe Direct Olomouc v Červeném kostele již 9. ročník akce Speak-Dating.

Speak-Dating zábavnou a neformální formou umožní každému, kdo bude mít zájem, popovídat si s lektory v cizí řeči nebo se naučit pár nových frází. Tři účastníci, kteří si vyzkouší alespoň tři jazyky a budou mít štěstí při slosování, získají knižní poukázku.

Novinkou letošního ročníku bude znakový jazyk díky spolupráci s Oblastní unií neslyšících Olomouc. Chybět ale nebudou ani stálice jako španělština, francouzština, italština, ukrajinština, nizozemština, polština, slovenština, řečtina, portugalština, latina, čeština pro cizince, hebrejština a také některé asijské jazyky.

Součástí doprovodného programu bude i dětský koutek, ukázky deskových her v cizích jazycích z fondu VKOL a komentované prohldíky Červeného kostela v angličtině a němčině.

Vědecká knihovna nabízí komentované exkurze pro školní třídy s jazykovými kvízy o knižní ceny. Rezervace: nemeckaknihovna@vkol.cz

Evropský den jazyků