Knihovna je zavřena

Dny otevřených dveří v depozitáři VKOL

11. 9. - 12. 9. 2021
depozitář VKOL, Tomkova 44, Olomouc-Hejčín

V rámci Dnů evropského dědictví se o víkendu 11. a 12. 9. 2021 otevřou dveře depozitáře Vědecké knihovny v Olomouci. Návštěvníci budou moci nahlédnout do skladů, knihařské a restaurátorské dílny a vidět „v akci“ skenovacího robota na digitalizační jednotce.

Součástí dnů otevřených dveří bude také ukázka z fondu zakázaných knih, konkrétně erotik. Mezi jinými půjde o díla autorů jako Josef Váchal či Aubrey Beardsly. Prohlídka knih bude samozřejmě podmíněna věkem...

V době prohlídky knih bude pro nezletilé návštěvníky připraveno pexeso a omalovánky. V restaurátorské dílně si budou moci vyrobit, a to nejen děti, deníček obšívaný barevnou nití a zdobený korálky.

Každou čtvrthodinu budou na jednotlivých pracovištích probíhat komentované prohlídky.

Otevřeno bude po oba dny od 9 do 16 hodin, depozitář se nachází na Tomkově ulici 44, Olomouc-Hejčín.

 

Doporučujeme příchod směrem od ulice Ladova, před zatáčkou kolem Gymnázia Olomouc-Hejčín přejít cestu a dále po panelovém chodníku přímo k depozitáři. Zaparkovat lze u České pošty, pobočka Ladova. Depozitář se nachází vedle SŠ, ZŠ a MŠ prof. V. Vejdovského pro slabozraké.

 

 

V rámci akce Dny otevřených dveří v depozitáři VKOL pořádané příspěvkovou organizací Vědecká knihovna v Olomouci budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Příspěvková organizace Vědecká knihovna v Olomouci nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.