Knihovna je zavřena

Dny evropského dědictví v Červeném kostele

9. 9. - 10. 9. 2023
Červený kostel

Akce bude probíhat v sobotu 9. 9. od 10 do 21 hodin, v neděli 10. 9. od 10 do 17 hodin.

V rámci Dnů evropského dědictví budou probíhat komentované prohlídky Červeného kostela, a to v každou celou hodinu a v půl. V sobotu ve 20 hodin probehně slavnostní nasvícení kostela.

V kostele bude po celou dobu přístupná nová výstava Jan Jemelka / Otmar Oliva. Dialog v umění (přízemí) a Bohumil Pospíšil. Český Marco Polo (ochozy).

Speciálně na DED bude také k vidění výstava z historických fondů VKOL – Camillo Sitte – futurologické vize Olomouce. Prezentace nabídne šest rukopisných skic z přelomu let 1894/1895, na nichž popustil uzdu své fantazii proslulý architekt a urbanista Camillo Sitte. Člověk, který reálně ovlivnil stavební rozvoj Olomouce, a zároveň přišel i s futurologicky vyhlížejícími a nikdy nerealizovanými vizemi. Přijďte se tedy podívat, jak si představoval úpravu Horního náměstí či prostoru dnešní Šantovky.

Chybět nebudou ani oblíbené workshopy pro děti i dospělé.

Workshopy:

V sobotu od 10 do 17 hodin bude probíhat pod dohledem restaurátorky VKOL výroba deníčků ve tvaru Červeného kostela.

V neděli si pak zájemci budou moci vyrobit v době od 10 do 12 hodiny papírovou vitráž, kapacita tohoto workshopu je omezená a je potřeba se registrovat předem.

Celý program zpestří koncerty. V sobotu od 15:30 do 16:00 a v neděli od 16:30 do 17:00 proběhne ukázka hry na harmonium, v sobotu pak od 19:00 do 20:00 koncert Davida Tučka (kytara, zpěv).

 

V rámci akce Dny evropského dědictví v Červeném kostele pořádaného příspěvkovou organizací Vědecká knihovna v Olomouci budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Příspěvková organizace Vědecká knihovna v Olomouci nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.

 

Kudyznudy.cz - tipy na výlet