Knihovna je zavřena

Dech na strunách. Monika Štreitová a Pedro Rodrigues

18. 5. 2023 15:30 - 16:30
Červený kostel

OBSAZENO!

Jedním z vrcholů Festivalu Červeného kostela bude koncert Dech na strunách v podání Moniky Štreitové, české flétnistky žijící v Portugalsku, která vystoupí společně s vynikajícím portugalským kytaristou Pedro Rodriguesem. Společně debutovali v roce 2010 na prestižním festivalu Musica Viva v Lisabonu jako Machina Lirica Duo.

Monika Štreitová a Pedro Rodrigues uvedli v premiéře více než 200 děl současné hudby, a to od sólových skladeb s elektronikou přes komorní formace až po orchestrální koncerty. Během dlouholetého společného hraní vystupovali po celém světě, včetně vyhlášených koncertních síní Carnegie Hall v New Yorku, Salle Cortot v Paříži, v Národní koncertní síní v Taipei a mnoha dalších. Za sebou mají účinkování na nejznámějších festivalech současné hudby a jejich živá vystoupení byla nahrána mimo jiné také Českým rozhlasem a Českou televizí.

V roce 2013 vydala Monika Štreitová a Pedro Rodrigues ve spolupráci s hudebním vydavatelstvím Slovart CD Ibéria, které obsahuje originální skladby španělských a portugalských autorů a bylo vysoce oceněno hudebními kritiky. Na něj navázalo o sedm let později CD Wonderland s českou hudbou. Olomoucký koncert Dech na strunách představí nejúspěšnější skladby z obou těchto alb.

Vstup zdarma.

Doporučujeme rezervaci předem.

 

 

V rámci všech akcí festivalu Začínáme... pořádaného příspěvkovou organizací Vědecká knhovna v Olomouci budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Příspěvková organizace Vědecká knhovna v Olomouci nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.