Knihovna je zavřena

KROK – Kulturní revue Olomouckého kraje

KROK je populárně-naučný časopis určený především čtenářům z Olomouckého kraje. Posláním této revue je informovat o kulturním a společenském dění v regionu, případně o aktuálních podnětech z oblasti vědy. Záměrem revue je podporovat a kultivovat vztah obyvatel Olomouckého kraje k hodnotám v regionu.

KROK vychází jako čtvrtletník Vědecké knihovny v Olomouci od roku 2004, a to vždy v únoru, květnu, srpnu a listopadu. Původně zkratka KROK představovala Knihovnickou revue Olomouckého kraje. Od roku 2010 časopis podstatně rozšířil svoji koncepci a jeho podnázev nyní zní Kulturní revue Olomouckého kraje.

Redakční rada KROKu

Vedoucí redaktor: Mgr. Michaela Heloňová
Redakční rada: RNDr. Bc. Iveta Ťulpíková, Mgr. Miloš Korhoň, PhDr. Martin Kučera, prof. Mgr. Jindřich Štreit, Mgr. Michaela Heloňová, PhDr. Marie Gronychová, Mgr. Pavel Rušar, Mgr. Filip Gregor, PhDr. Jindřich Garčic, RNDr. Lenka Prucková, MgA. Antonín Valenta, Mgr. Lubor Maloň

­

Odběrová místa

Krok je možné si bezplatně vyzvednout v obou budovách Vědecké knihovny na Bezručově ulici. Časopis je k dispozici ve studovnách, ve volném výběru, u informační služby a ve foyer.

Seznam dalších distribučních míst, kde je KROK zdarma k dostání:
Knihovna města Olomouce, Vlastivědné muzeum v Olomouci, Městská knihovna Šumperk, Vlastivědné Muzeum v Šumperku, Městská knihovna v Přerově, Muzeum Komenského v Přerově, Knihovna Vincence Priessnitze v Jeseníku, Vlastivědné muzeum Jesenicka, Městská knihovna Lipník nad Bečvou, Městská knihovna Hranice, Městská knihovna Prostějov, Muzeum Prostějovska v Prostějově, Městská knihovna Zábřeh, Městská knihovna Mohelnice, Městská knihovna v Němčicích nad Hanou, Místní knihovna Všechovice, Masarykova knihovna Brodek u Přerova, Místní knihovna Hustopeče nad Bečvou, Městská knihovna Litovel, Městská knihovna Uničov, Městská knihovna Žulová, Městská knihovna Kojetín, Městská knihovna Šternberk.

Předplatné

Časopis si lze také předplatit částkou 340 Kč (tj. 85 Kč na každé ze čtyř ročních čísel). Jde o příspěvek na cenu poštovného a balného. Objednávky předplatného zasílejte na sekretariát Vědecké knihovny, Bezručova 3, 779 11 Olomouc, nebo na e-mail info@vkol .cz. KROK lze objednat i telefonicky na čísle 585 205 394.

Nevyžádané rukopisy se nevracejí, názory autorů nemusí vždy vyjadřovat stanovisko redakce. Za věcný obsah článku ručí autor.

Archiv

Jednotlivá čísla KROKu jsou ke stažení v archivu na webových stránkách VKOL: https://www.vkol.cz/archiv-casopisu-krok.

  KROK

Téma příštího čísla 3/2024, jež vyjde v srpnu 2024: Gastronomie