Knihovna je zavřena

CoderDojo

V únoru 2018 jsme otevřeli první bezplatný klub programování CoderDojo v Olomouci. Kluby CoderDojo vznikají po celém světě a jsou určeny pro děti ve věku od 7 do 17 let, které se zajímají o počítače a moderní technologie. Cílem je propojit lidi, kteří už programování umí s těmi, kteří se to teprve naučit chtějí. To vše zdarma a na základě dobrovolnické činnosti.

Pro koho je klub určen?
Přijímáme chlapce i dívky ve věku od 7 do 17 let. Je jedno, zda jsou v používání PC úplní nováčci nebo jsou už zkušení uživatelé. V klubu si děti předávají znalosti mezi sebou a vše řídí mentor s technickým vzděláním, který jejich znalosti rozšiřuje a společně se tak učí nové věci.

Jak výuka probíhá?
Výuka je individuální, zaměřená na konkrétní členy klubu a jejich aktuální dovednosti a zájmy. Děti se učí programovat jednoduché úkony např. prostřednictvím příkladů z oblíbené hry Minecraft, seznámí se s tím, jak vytvořit webové stránky, s aktuálními trendy v moderních technologiích a mnoho dalšího.

Jak často se klub setkává?
Setkání klubu probíhá 1x za 14 dní v pondělí odpoledne od 17:00 do 18:30 v PC učebně Vědecké knihovny v Olomouci na Ostružnické 3 v Olomouci (budova, kde je v přízemí knihkupectví Tycho). Zde je k dispozici kompletní vybavení s promítací technikou. Pro děti je k dispozici 12 PC.

Kolik členství v klubu stojí?
Členství v klubu je zcela zdarma. Díky tomu, že prostory jsou klubu zapůjčeny zdarma a mentoři a všichni lidé kolem klubu jsou dobrovolníci, kteří za svoji práci nepobírají plat, je vstup do klubu pro každého zájemce zdarma.

Jak mohu své dítě přihlásit?
Stačí vyplnit přihlášku, kterou naleznete zde a zaslat nám ji podepsanou na kontaktní e-mail coderdojovkol@gmail.com.

 

Kontakt:

  • Mgr. Michaela Heloňová - organizační záležitosti, příjem přihlášek
    • Tel.: +420 585 205 384
  • Ing. Dana Calábková - organizační záležitosti, příjem přihlášek, výuka v klubu
    • Tel.: +420 585 205 355

 

Jsme i na Facebooku!

Chcete se podílet na činnostech klubu? Máte nám a dětem, co nabídnout?
Kontaktujte nás a třeba něco vymyslíme!