Knihovna je zavřena

Vědeckou knihovnu navštívila delegace z Opole

9. 11. 2022

Ve dnech 7. až 9. 11. 2022 hostila VKOL vzácnou návštěvu z Veřejné vojvodské knihovny im. Emanuela Smołky v Opolí (Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu), se kterou knihovnu spojuje dlouholetá spolupráce.

Po pondělním přivítání ve VKOL byla za doprovodu její ředitelky Ivety Ťulpíkové delegace, ve složení ředitel knihovny Tadeusz Chrobak a jeho kolegové – Tadeusz Zarwański, Mirosława Koćwin a Barbara Giedrojć, přijata náměstkem primátora Viktorem Tichákem na radnici. Nechyběla ani komentovaná prohlídka centra a výstup na věž. Součástí nabitého programu byla také účast hostů na 30. ročníku konference Bibliotheca Antiqua, konaném 8. a 9. 11. v Arcidiecézním muzeu. Na konferenci se svými příspěvky vystoupily Mirosława Koćwin a Barbara Giedrojć.

Pro delegaci byl nachystám bohatý program, hosté si kromě radnice prohlédli např. také depozitář VKOL, kostel sv. Cyrila a Metoděje v Olomouci-Hejčíně či Vlastivědné muzeum v Olomouci. Poslední den probíhala jednání o budoucí spolupráci mezi knihovnami a po návštěvě Červeného kostela zamířili hosté na prohlídku hradu Helfštýn.