Knihovna je otevřena

Letní soutěž VKOL

16. 6. 2021

LETNÍ SOUTĚŽ! Prověřte své čtenářské znalosti, zapojte se do naší letní soutěže a vyhrajte roční registraci do VKOL zdarma a balíček s překvapením. Podrobnosti a otázky v aktualitě.

Během prázdnin zveřejníme na Facebooku a webu VKOL 10 soutěžních otázek v podobě první věty/prvních vět z různých knih a vaším úkolem bude poznat, o jaký titul se jedná.
 
Hlavní cenu získá soutěžící, který zašle nejvíce správných odpovědí. Pokud bude takových soutěžících více, vítěze z nich vylosujeme. Soutěž končí 1. 9. 2021.
 
Odpovědi můžete zasílat do zpráv na FB VKOL nebo na vkol@vkol.cz, do předmětu je třeba uvést LETNÍ SOUTĚŽ.
 

1. soutěžní otázka:

Poznáte, která kniha začíná následujícími větami?
„Do školy chodím každý den kolem jednopatrového domu, na kterém je štít s nápisem Martin Bejval. A pod tím jest tiskacím písmem napsáno Povoznictví a obchod s uhlím."
 

2. soutěžní otázka:

Poznáte, která kniha začíná následujícími větami?
„Byl už starý, vyjížděl sám v loďce na lov do Golfského proudu a teď tomu bylo čtyřiaosmdesát dní, co nechytil jedinou rybu."
 

3. soutěžní otázka:

Poznáte, která kniha začíná následující větou?
„Koncem listopadu, za oblevy, v devět hodin ráno, hnal se vlak petrohradsko-varšavské železné dráhy plnou parou k Petrohradu.“
 

4. soutěžní otázka:

Poznáte, která kniha začíná následující větou?
„Uprostřed západní zdi jilemnického hřbitova stávala od nepaměti stará márnice s pokřiveným křížkem na vrcholu prohnilé šindelové střechy.“
 

5. soutěžní otázka:

Poznáte, která kniha začíná následující větou?
„Byla to rozkoš – pálit.“
 
Hodně štěstí!