Knihovna je zavřena

Letní soutěž VKOL

1. 7. 2022

LETNÍ SOUTĚŽ! Po roce jsme pro vás opět nachystali Letní soutěž, při které si můžete prověřit své literární znalosti a jako bonus vyhrát roční registraci do VKOL zdarma a balíček s překvapením. Každý prázdninový týden zveřejníme na FB a webu VKOL soutěžní otázku, tentokrát na téma pseudonymy spisovatelů. Více informací a soutažní otázky nalezenet v detailu aktuality.

Hlavní cenu získá soutěžící, který zašle nejvíce správných odpovědí. Pokud bude takových soutěžících více, vítěze z nich vylosujeme. Soutěž končí 1. 9. 2022.
 
Odpovědi můžete zasílat do zpráv na FB VKOL nebo na propagace@vkol.cz, do předmětu je třeba uvést LETNÍ SOUTĚŽ.
 

1. soutěžní otázka:

Antonín Zeman psal prózu z Podkrkonoší. Jeho syn Kamil zase napsal mnoho děl z prostředí Podkarpatské Rusi. Víte, pod jakými jmény publikovali?
 

2. soutěžní otázka:

Mary Ann Evansová, jedna z nejvýznamnějších anglických autorek viktoriánského období, o jejímž nejslavnějším románu prohlásila Virginie Woolfová, že je to jediný román pro dospělé, který někdo v 19. století v Anglii napsal, si jako pseudonym zvolila mužské jméno. Víte jaké?

3. soutěžní otázka:

Josef Peterka, český skaut, tramp, spisovatel, publicista, historik trampingu a trampský písničkář, byl autorem celé řady knih s dobrodružnou, romantickou, detektivní a cestovatelskou tematikou. Pod jakým jménem publikoval?
 

4. soutěžní otázka

Anglický spisovatel, matematik, logik, učenec a fotograf Charles Lutwidge Dodgson psal poezii a povídky již v raném věku. Pod jakým jménem publikoval autor příběhů o dívence, jež si získala srdce nejen dětských čtenářů na celém světě?

5. soutěžní otázka

V roce 1887 se v Mníšku pod Brdy do přísně katolické rodiny narodila varhanice, učitelka hudby, hospodyně na faře, ale hlavně autorka idylických románů a románových cyklů pro děti Marie Wagnerová-Černá. Víte, pod jakým jménem publikovala?

6. soutěžní otázka

Aby mohl vydávat více knih během jednoho roku, změnil si tento spisovatel jméno na Richarda Bachmana. Pod tímto pseudonymem vydal sedm románů. Víte, o kterého spisovatele se jedná?

Hodně štěstí!