Traffic analysis

Vědecká knihovna Olomouc
Vědecká knihovna Olomouc
Česky English Deutsch

Kalendář akcí

Výstava Století 1918–2018 v Olomouckém kraji

Typ akce: akce pro veřejnost
Místo konání: Galerie Biblio, Bezručova 2
Rozsah: 7. 1. – 29. 1. 2019
Max. počet účastníků: neomezeno | Akce bez přihlášky

Popis:

Putovní výstava pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťka

Výstava je určena široké veřejnosti, především pak žákům základních a studentům středních škol Olomouckého kraje. Jejím cílem je seznámit návštěvníky s posledním stoletím vývoje olomouckého regionu  a prostřednictvím významných osobností 20. století v nich probudit hrdost na místo, které si vybrali k žití.

„Výstava nabídne unikátní možnost nahlédnout zpět do časů, kdy dnešní senioři byli ještě dětmi, a naopak dnešním mladým vysvětlí, jak se žilo v minulosti a jak historické události ovlivnily jejich vlastní životy,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.
Výstava sestává z osmnácti velkoformátových panelů, z nichž první dva přinášejí informace o historickém vývoji Olomouckého kraje a krajské metropole. Dalších pět panelů je věnováno jednotlivým regionům kraje (Olomoucko, Přerovsko, Prostějovsko, Šumpersko a Jesenicko). Následujících osm panelů pojednává o proměnách společnosti v období sta let, přičemž je prostor věnován jednotlivým aspektům jejího vývoje: politickému a duchovnímu životu, vědě a výzkumu, kultuře a umění, školství a vzdělanosti, hospodářství a podnikání, sportu a tělesné kultuře. Každý panel obsahuje úvod do problematiky a následují medailony tří až čtyř osobností, které jsou klíčové pro danou oblast života společnosti na území dnešního Olomouckého kraje, a je doplněn bohatým ikonografickým materiálem. Poslední tři panely pojednávají o současnosti Olomouckého kraje – o jeho kultuře a společenském životě, sportu a tradiční lidové kultuře, přičemž přinášejí informace o nejvýznamnějších a hranice regionu přesahujících aktivitách kraje.

Pro žáky  a studenty jsou na výstavě k dispozici pracovní listy.
Výstavu finančně podpořily Ministerstvo kultury ČR a Olomoucký kraj.

Vstup je zdarma.

 Počet přihlášených účastníků: 0

<< Zpět na kalendář akcí

Vědecká knihovna Olomouc, ­ ­­­­­­­ ­Bezručova 659/2 ­Olomouc 9, 779 11­­­ tel.  +420-585 205 300 e-mail: vkol@vkol.cz   Otevírací doba: Po - Pá 8:30 - 19:00 So 9:00 - 13:00* Ne zavřeno   *MVS a studovna vázaných novin - zavřeno   Prázdninová otevírací doba.   ID datové schránky­­: yswjrie
Vědecká knihovna v Olomouci je příspěvkovou organizací zřízenou a financovanou Olomouckým krajem
Tvorba www stránek © Winternet 2008 - 2019
Aktualizováno: 19.08.2019 09:32
TOPlist