Traffic analysis

Vědecká knihovna Olomouc
Vědecká knihovna Olomouc
Česky English Deutsch

Kalendář akcí

Seminář pro učitele NJ - Němčina v pohybu

Konání od: 19.10.2018 10:00, do: 19.10.2018 13:30
Typ akce: akce pro veřejnost
Místo konání: Bezručova 3 - přednáškový sál
Max. počet účastníků: 30 | Akce je již plně obsazena

Popis:

Nakladatelství Hueber Verlag ve spolupráci s Německou knihovnou VKOL  a se Slezskou univerzitou dovoluje pozvat na metodicko-didaktický seminář pro učitele německého jazyka všech typů škol

Němčina v pohybu

pátek 19. 10. 2018, 10:00 - 13:30 hod.   
Vědecká knihovna v Olomouci, Bezručova 3, přednáškový sál
Lektorka: doc. Dr. phil. Veronika Kotůlková


Účastníci semináře obdrží  propagační materiály a certifikát. Za seminář se nevybírá žádný poplatek. Seminář je akreditován MŠMT a je možné ho hradit ze šablon, pokud se zkombinuje s jiným seminářem tohoto formátu (4 vyučovací hodiny). Zájemcům poskytneme bližší inforormace na požádání.

Němčina v pohybu
Skutečnost, že efektivita učení je podmíněna zapojením co největšího počtu našich smyslů, byla deklarována již učitelem národů J.A. Komenským. Tento fakt byl v posledních letech doložen i řadou vědeckých výzkumů.  Neméně důležitým faktorem v úspěšném procesu učení je ale také možnost pohybu ve výuce, což také dokládají poznatky z neurodidaktiky, která se mimo jiné spojením pohybu a učení zabývá. V prakticky orientovaném semináři získají účastníci možnost seznámit se nejen s řadou zajímavých poznatků z moderních výzkumů o procesu učení, ale současně dostanou možnost prakticky si aplikaci metod efektivního učení spojených s pohybem vyzkoušet, analyzovat je a zamyslet se nad možnostmi jejich užití ve výuce němčiny na školách.

Z obsahu semináře:
1.    Psychologické aspekty pro odstranění zábran v mluvení s přihlédnutím na prostředí ve skupině
2.    Neurodidaktické poznatky
3.    Činnostně orientovaná výuka
4.    Pohyb jako prostředek k aktivizaci
5.    Pohyb a nácvik fonetiky
6.    Slovní zásoba a pantomima
7.    Gramatické struktury a řečové prostředky – jejich procvičování spojené s pohybem
8.    Pohybové hry

doc. Dr. phil. Veronika Kotůlková
V roce 2002 ukončila studium na Filozoficko-přírodovědecké fakultě Slezské univerzity v Opavě, obor Učitelství pro střední školy – angličtina a němčina. Po absolvování doktorského studia v německém Würzburku působí od roku 2005 na Ústavu cizích jazyků SU v Opavě, kde vyučuje převážně jazykovědné disciplíny jako syntax, slovotvorbu nebo fonetiku. Ve své odborné činnosti se věnuje hlavně kontrastivní (německo-české) lingvistice. Mezi její zájmy patří alternativní formy vzdělávání. V Opavě vede již několik let kurz němčiny pro předškolní děti. Autorsky se podílela na tvorbě učebnic Super!.

Přihláška ke stažení zdePočet přihlášených účastníků: 0

<< Zpět na kalendář akcí

Vědecká knihovna Olomouc, ­ ­­­­­­­ ­Bezručova 659/2 ­Olomouc 9, 779 11­­­ tel.  +420-585 205 300 e-mail: vkol@vkol.cz   Otevírací doba: Po - Pá 8:30 - 19:00 So 9:00 - 13:00* Ne zavřeno       *MVS a studovna vázaných novin - zavřeno   ID datové schránky­­: yswjrie
Vědecká knihovna v Olomouci je příspěvkovou organizací zřízenou a financovanou Olomouckým krajem
Tvorba www stránek © Winternet 2008 - 2020
Aktualizováno: 23.01.2020 13:40
TOPlist