Traffic analysis

Vědecká knihovna Olomouc
Vědecká knihovna Olomouc
Česky English Deutsch

Kalendář akcí

Science to Go poprvé v Olomouci

Konání od: 19.10.2016 17:00, do: 19.10.2016 19:00
Typ akce: akce pro veřejnost
Místo konání: Bezručova 3 - přednáškový sál
Max. počet účastníků: neomezeno | Akce bez přihlášky
Pozvánka:  science_to_go.pdf

Popis:

Cílem projektu Science to Go je zpřístupnit nejnovější úspěchy přírodních věd široké veřejnosti. Věda je prezentována populární formou pochopitelnou pro každého, kdo má zájem chápat. Přednášející jsou doktorandi a mladí vědečtí pracovníci – lidé, kteří jsou v centru vědeckého dění. Science to Go je zároveň skvělou příležitostí i pro ně, neboť jim dává možnost představit laikům obor, kterým se zabývají. Navíc jim odezva fascinovaných posluchačů dává nové nadšení do práce.

19. října nám bude přednášet:

Jan Strojil: Přiměřeně, přiměřeně - jak (ne)umíme dávkovat léky?

Jan Strojil vystudoval všeobecné lékařství na LF v Olomouci a od roku 2004 se věnuje klinické farmakologii. Rozumí tedy všemu trochu a ničemu pořádně. Kromě Olomouce se to učil ve Staffordu, Edinburghu a Los Angeles.  Mediky učí jak léky předepisovat a lékaře se pak marně snaží naučit nepředepisovat tolik. Jeho snem je jednou zjistit, kdo jsme, kam kráčíme a kolik si toho máme vzít s sebou.

Jiří Kvita: Jak si posvítit na Higgsův Boson

Jiří Kvita vystudoval částicovou fyziku na Matematicko-fyzikální fakultě UK a zabývá se zkoumáním vlastností top kvarku, dosud nejtěžší známé částice. Top kvark zkoumal nejprve v laboratoři Fermilab v USA a v současnosti na experimentu ATLAS v laboratoři CERN. Působí ve Společné laboratoři Optiky FzÚ AVČR a Přírodovědecké fakulty Palackého univerzity a centra RCPTM, kde vyučuje, hraje si s částicemi a rád přibližuje částicovou fyziku veřejnosti.

Zuzana Sochorová: Umí vlny v okolí Země i zpívat?

Zuzana Sochorová si svůj nedávno nabytý doktorský titul v oboru kosmická fyzika na Matematicko-fyzikální fakultě UK užívá s čerstvě narozeným synem. Během svých studií se dozvěděla spoustu zajímavých, překvapujících i udivujících věcí, které se rozhodla předávat lidem kolem sebe. Jednou z nich je existence "zpívajících" elektromagnetických vln a jejich vliv na dění kolem nás.

Více o Science To Go se můžete dozvědět zde.Počet přihlášených účastníků: 0

<< Zpět na kalendář akcí

Vědecká knihovna Olomouc, ­ ­­­­­­­ ­Bezručova 659/2 ­Olomouc 9, 779 11­­­ tel.  +420-585 205 300 e-mail: vkol@vkol.cz   Otevírací doba: Po - Pá 8:30 - 19:00 So 9:00 - 13:00* Ne zavřeno   *MVS a studovna vázaných novin - zavřeno     ID datové schránky­­: yswjrie
Vědecká knihovna v Olomouci je příspěvkovou organizací zřízenou a financovanou Olomouckým krajem
Tvorba www stránek © Winternet 2008 - 2019
Aktualizováno: 19.09.2019 09:00
TOPlist