Traffic analysis

Vědecká knihovna Olomouc
Vědecká knihovna Olomouc
Česky English Deutsch

Kalendář akcí

Science To Go

Konání od: 17.10.2018 17:00, do: 17.10.2018 19:00
Typ akce: akce pro veřejnost
Místo konání: Bezručova 3 - přednáškový sál
Max. počet účastníků: 45 | Akce bez přihlášky

Popis:

Nenechte si ujít další přednášku z cyklu Science to Go ve VKOL. Přednášejícími jsou studenti, doktorandi a mladí vědci, kteří pro svůj obor žijí a dokáží pro něj nadchnout i další. Prostřednictvím tří minipřednášek se tak dozvíte ty největší novinky, o kterých se v mainstreamových médiích nedočtete.

17. října 2018 od 17:00 I přednáškový sál VKOL I Bezručova 3

Tentokrát budou přednášet:

Tomáš Komárek: 10 let urychlovače LHC
Největší urychlovač na světě LHC se po deseti letech fungování blíží své druhé plánované technické odstávce. V čem je tak vyjímečný, co za tu dobu dokázal a na co se můžeme za dva roky těšit při jeho opětovném spuštění? Tomáš Komárek je experimentální částicový fyzik, který se podílí na stavbě a běhu speciálních poddetektů experimentu ATLAS.

Hana Suchánková: Od lékárenské táry k péči o smrtelně nemocné
Hana Suchánková je farmakoložka a geriatryně, která nebude mluvit o lékárnách, receptech či doplatcích. Ani o paliativní medicíně. Přednáška nebude o smutných věcech, jak by se z názvu mohlo zdát. Patrně ale zazní, co by si mladá lékařka mohla myslet o informovaných souhlasech, kdyby si některé věci mohla myslet nahlas.

Miroslav Pech: Česká astročásticová stopa v argentinské pampě
Miroslav Pech z olomoucké Společné laboratoře optiky Akademie věd České Republiky a Univerzity Palackého pracuje na mezinárodních projektech Observatoří Pierra Augera a CTA, které se zabývají studiem extrémně energetických částic přicházejících z kosmu. Pomáhal vybírat místa, kde se tyto observatoře budují, a procestoval tak mnoho zajímavých a odlehlých míst, nyní se podílí na jejich stavbě, provozu a měřeních.

V rámci akce Science To Go pořádané příspěvkovou organizací Vědecká knihovna v Olomouci budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Příspěvková organizace Vědecká knihovna v Olomouci nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.