Traffic analysis

Vědecká knihovna Olomouc
Vědecká knihovna Olomouc
Česky English Deutsch

Kalendář akcí

Jaroslav Irovský – autorské čtení

Konání od: 19.03.2019 17:00, do: 19.03.2019 19:00
Typ akce: akce pro veřejnost
Místo konání: Bezručova 3 - přednáškový sál
Max. počet účastníků: neomezeno | Akce bez přihlášky

Popis:

Jaroslav Irovský bude číst se svého románového debutu "...s duší beadníka" (2018), který je vyvrcholením dekadentní prozaické "Sráčské trilogie". První sbírka seznamující čtenáře s hlavním hrdinou – sráčem a jeho problémy vyšla v roce 2013 pod názvem "Příběhy sráče", na tu navázal o rok později knihou "O(byčejný) ŽIVOT", čítající dvaadvacet povídek a dvě básně.

Rodák z valašských Slušovic, od roku 2011 bydlištěm v Olomouci, je  považován za jednoho z nejlepších českých mladých spisovatelů současnosti. Městská knihovna v Praze jej dokonce zařadila mezi devět nejpozoruhodnějších autorů současné české literární scény. Díky svému syrovému, přímému, někdy až vulgárnímu stylu psaní je zařazován knihovnami mezi undergroundové autory. Irovského dekadentní povídky psané bez cenzury obsahují na jedné straně velkou porci syrovosti, undergroundové upřímnosti a lehké kontroverze, na straně druhé nechybí autorův nezaměnitelný smysl pro humor, ironie až sarkasmus a všudypřítomná nadsázka.

Profil autora a přehled jeho knih můžete najít na
https://www.databazeknih.cz/zivotopis/jaroslav-irovsky-48503

Na akci budou k prodeji autorova díla, která nejsou dostupná v běžné distribuční síti.
https://www.facebook.com/pg/Jaroslav.Irovsky.spisovatel/shop/?rt=19

Recenzi na román "...s duší beadníka" nalezte také v prvním letošním čísle našeho Kulturního revue Olomouckého kraje (KROK).

V rámci celostátní akce Březen – měsíc čtenářů.

V rámci akce Jaroslav Irovský – autorské čtení pořádané příspěvkovou organizací Vědecká knihovna v Olomouci budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Příspěvková organizace Vědecká knihovna v Olomouci nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.


Zdroj: Facebook Jaroslava Irovského.Počet přihlášených účastníků: 0

<< Zpět na kalendář akcí

Vědecká knihovna Olomouc, ­ ­­­­­­­ ­Bezručova 659/2 ­Olomouc 9, 779 11­­­ tel.  +420-585 205 300 e-mail: vkol@vkol.cz   Otevírací doba: Po - Pá 8:30 - 19:00 So 9:00 - 13:00* Ne zavřeno   *MVS a studovna vázaných novin - zavřeno   Prázdninová otevírací doba.   ID datové schránky­­: yswjrie
Vědecká knihovna v Olomouci je příspěvkovou organizací zřízenou a financovanou Olomouckým krajem
Tvorba www stránek © Winternet 2008 - 2019
Aktualizováno: 22.08.2019 12:29
TOPlist