Traffic analysis

Vědecká knihovna Olomouc
Vědecká knihovna Olomouc
Česky English Deutsch

Kalendář akcí

Jana Z. John: S duší popsanou

Konání od: 03.10.2016 08:00, do: 05.10.2016 15:00
Typ akce: akce pro veřejnost
Místo konání: Bezručova 2, Galerie Biblio
Rozsah: 3. - 31. října 2016
Max. počet účastníků: neomezeno | Akce bez přihlášky
Pozvánka:  jana-z.-john-s-dusi-popsanou.pdf

Popis:

Kombinované abstraktní obrazy olomoucké rodačky, malířky Jany Z. John.

Jana Zajasenská-John (*1963) se narodila v Olomouci, ale většinu dosavadního života prožila na Slovensku. Tady ji k malování přivedl dědeček, sám malíř. V prvotní tvorbě ji velice inspirovala rázovitá hornatá slovenská krajina. Studiu malby se věnovala soukromě, v ateliérech akad. malířů v Martine a Žiline. Do své rodné Olomouce se vrátila před šesti lety a dnes tady žije a pracuje i se svým manželem, olomouckým výtvarníkem.

V posledním období se věnuje převážně abstrakci. Experimentuje s akrylem v kombinaci s různými jinými médii. Svá díla vystavovala na mnoha kolektivních i autorských výstavách na Slovensku, ale také v Čechách, Německu, Srbsku. Je členkou Unie výtvarných umělců Olomoucka.

Výstava Jany Z. John bude k vidění v Galerii Biblio od 3. do 31. října 2016. Vstup na výstavu je pro čtenáře knihovny zdarma. Otevírací doba galerie je shodná s otevírací dobou knihovny.

Vernisáž výstavy za přítomnosti samotné autorky se uskuteční v pondělí 3. října 2016 od 17:00 v Galerii Biblio. Jste srdečně zváni.