Traffic analysis

Vědecká knihovna Olomouc
Vědecká knihovna Olomouc
Česky English Deutsch

Kalendář akcí

Adopce na dálku

Konání od: 19.04.2018 17:00, do: 19.04.2018 19:00
Typ akce: akce pro veřejnost
Místo konání: Bezručova 3 - přednáškový sál
Max. počet účastníků: 50 | Akce bez přihlášky

Popis:

V čem vlastně spočívá Adopce na dálku? Hlavním cílem projektů Charity ČR Adopce na dálku je finanční podpora konkrétního dítěte v cílové zemi konkrétním dárcem. Dlouhodobým cílem je zvýšení vzdělanosti a kvality života dětí ze sociálně slabých rodin. Důraz je kladen na maximální zapojení partnerské organizace v cílové zemi na přípravě projektu, stanovení kritérií pro výběr dětí a na rozvojový charakter projektu.
Specifickým rysem projektů je navázání osobních vazeb mezi dárcem a obdarovaným prostřednictvím vzájemné korespondence.

Nejedná se tedy o skutečnou adopci, ale o adresnou finanční pomoc vybranému dítěti. Takto vložené peníze se stávají trvalým vkladem do života každého dítěte. V zemích, kam je pomoc směrována, je právě chudoba tou největší překážkou v dosažení vzdělání. A to i tehdy, je-li vzdělání bezplatné. Rodiče dětí vzhledem k ekonomické situaci rodiny často upřednostňují jiné, z jejich pohledu důležitější, věci, než je právě vzdělání. Děti velmi často musí svou prací pomáhat rodině k získání těch nejzákladnějších potřeb. Konečným cílem tedy vlastně je, aby "adoptivní děti" dokázaly v životě zabezpečit svoje rodiny tak, aby jejich děti už nemusely být do rozvojových programů zařazovány.

Rozvojový charakter projektu je dán především tím, že dítě samo zhodnocuje vložené prostředky svým studiem. Získáním vzdělání se pak stává samo nositelem dalšího rozvoje. Základní myšlenku projektů dále rozvíjí řada doprovodných aktivit, jakými je např. budování škol a výukových center, kde děti mohou získat kvalifikaci v některých oborech, zakládání knihoven apod. Mnohé tyto projekty se stávají dalšími nositeli vzdělanosti a často bývají modelem, jak v této oblasti postupovat.

Navázaní osobních vazeb prostřednictvím korespondence mezi dárcem a obdarovaným se stává nejen způsobem jak sledovat vývoj "adoptivního dítěte". Stává se i příležitostí k vzájemnému poznání často tak odlišných kultur, příležitostí ke vzájemnému obohacení všech zúčastněných.


Adopce na dálku Diecézní charity Plzeň jsou směrovány do zemí Latinské Ameriky – Bolívie a Paraguaye, Peru a Ekvádoru.

Přednášet bude vedoucí projektu Pablo Chacón Gil z Diecézní charity Plzeň.

Vstup na akci je zdarma.Počet přihlášených účastníků: 0

<< Zpět na kalendář akcí

Vědecká knihovna Olomouc, ­ ­­­­­­­ ­Bezručova 659/2 ­Olomouc 9, 779 11­­­ tel.  +420-585 205 300 e-mail: vkol@vkol.cz   Otevírací doba: Po - Pá 8:30 - 19:00 So 9:00 - 13:00* Ne zavřeno   *MVS a studovna vázaných novin - zavřeno     ID datové schránky­­: yswjrie
Vědecká knihovna v Olomouci je příspěvkovou organizací zřízenou a financovanou Olomouckým krajem
Tvorba www stránek © Winternet 2008 - 2019
Aktualizováno: 23.09.2019 10:03
TOPlist