Traffic analysis

Vědecká knihovna Olomouc
Vědecká knihovna Olomouc
Česky English Deutsch

Kalendář akcí

1. předprojekce Jeden svět Olomouc – Íránský rave

Konání od: 17.02.2020 18:00, do: 17.02.2020 20:00
Typ akce: akce pro veřejnost
Místo konání: Bezručova 3 - přednáškový sál
Max. počet účastníků: neomezeno | Akce bez přihlášky

Popis:

Zveme vás na 1. předprojekci festivalu Jeden svět Olomouc. Letošní 21. ročník doprovází heslo "Až naprší a uschne" a bude se zabývat nejen aktuální klimatickou krizí, ale i rolí člověka v dnešním světě.

V 1. předprojekci se bude promítat dokumentární film Íránský rave zabývající se životem íránských DJ's, kterým kvůli jejich hudební tvorbě hrozí vězení.

Po projekci proběhne moderovaná debata se zajímavým hostem.

Vstup je zdarma.

🎞 O dokumentu:
Íránský rave
Režie: Susanne Regina Meures
Země původu: Švýcarsko
Stopáž: 84 min.

V zemi panuje tvrdá kázeň, cenzura, ulice křižují hlídky mravnostní policie. Odpovědí mladých je ilegální hudba a undergroundové večírky, které mají setřást všudypřítomný tlak. Araš a Anúš dělají rave music v zemi, kde je to úředně považováno za dílo Satana. Párty se pořádají v bunkrech nebo na poušti, provází je strach z razií, bití a vězení. Dvacetiletí kluci na systém vyzrají, svépomocí vydají nepovolené CD a získají pozvání na mezinárodní festival ve Švýcarsku. S vymodlenými vízy v kapse jim začíná nelehké rozhodování. Chtějí opustit domov a požádat o azyl? Svíravou atmosféru dokumentu podtrhují autentické snímky skryté kamery mobilního telefonu.

Trailer k dokumentu: http://bit.ly/Chci_vidět_trailer

V rámci akce 1. předprojekce Jeden svět Olomouc - Íránský rave pořádané příspěvkovou organizací Vědecká knihovna v Olomouci budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Příspěvková organizace Vědecká knihovna v Olomouci nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.Počet přihlášených účastníků: 0

<< Zpět na kalendář akcí

Vědecká knihovna Olomouc, ­ ­­­­­­­ ­Bezručova 659/2 ­Olomouc 9, 779 11­­­ tel.  +420-585 205 300 e-mail: vkol@vkol.cz   Otevírací doba: Po - Pá 8:30 - 19:00 So 9:00 - 13:00* Ne zavřeno       *MVS a studovna vázaných novin - zavřeno   ID datové schránky­­: yswjrie
Vědecká knihovna v Olomouci je příspěvkovou organizací zřízenou a financovanou Olomouckým krajem
Tvorba www stránek © Winternet 2008 - 2020
Aktualizováno: 27.02.2020 10:44
TOPlist