Traffic analysis

Vědecká knihovna Olomouc
Vědecká knihovna Olomouc
Česky English Deutsch

Nepřetržité vracení knih i ve Vědecké knihovně v Olomouci

Nové zařízení pro vracení půjčených knih představila Vědecká knihovna v Olomouci. Na prostranství u červeného kostela je 24 hodin denně a 7 dní v týdnu k dispozici bibliobox, jehož prostřednictvím je možné vracet knihy i v době uzavření knihovny.

Bibliobox je samoobslužná schránka na knihy, dostupná v kteroukoliv denní či noční hodinu. Vracení je snadné, knihy se jednoduše vloží na určené místo, o vše ostatní se postarají knihovníci. Vědecká knihovna jeho zřízením vychází vstříc uživatelům, kterým kvůli pracovnímu vytížení či z jiných důvodů nevyhovuje otevírací doba.

Biblioboxy jako standardní doplněk knihovnických služeb využívá stále víc knihoven. V České republice je jich v provozu několik desítek, Olomouc se dočkala svého prvního, v rámci Olomouckého kraje funguje podobné zařízení pouze v Městské knihovně v Šumperku. Schránka je zkonstruována tak, aby chránila uložené knihy před poškozením, není však schopna odbavit výpůjčku. To musejí udělat až pracovníci knihovny zpravidla následující den po vrácení. Dokumenty je proto nutné vracet nejpozději jeden den před koncem výpůjční doby, jinak hrozí, že budou čtenáři účtovány poplatky za upomínku.

Aktualizováno: 23.07.2013
Redaktor: správce www stránek
Pošli e-mailem
Trvalý odkaz


Vědecká knihovna Olomouc, ­ ­­­­­­­ ­Bezručova 659/2 ­Olomouc 9, 779 11­­­ tel.  +420-585 205 300 e-mail: vkol@vkol.cz   Otevírací doba: Po - Pá 8:30 - 19:00 So 9:00 - 13:00* Ne zavřeno   *MVS a studovna vázaných novin - zavřeno     ID datové schránky­­: yswjrie
Vědecká knihovna v Olomouci je příspěvkovou organizací zřízenou a financovanou Olomouckým krajem
Tvorba www stránek © Winternet 2008 - 2019
Aktualizováno: 19.09.2019 09:00
TOPlist