Traffic analysis

Vědecká knihovna Olomouc
Vědecká knihovna Olomouc
Česky English Deutsch

Nositelé ocenění

2. ročník - 2018

Ve druhém ročníku byla vyhlášena první tři místa, která obsadili nominovaní podle toho, jakou výslednou známku získali od komise.

1. místo - Bc. Veronika Vališová z Místní knihovny v Černotíně - mladá energická studentka německého jazyka a výtvarné výchovy na UP Olomouc si získala komisi bohatými aktivitami pro všechny generace. Knihovnice akce sama plánuje a vymýšlí, s realizací jí pomáhá celá rodina. Sama vytvořila aktuální design knihovny. Na kole rozváží jednou měsíčně knihy starším čtenářům, s dětmi vytváří hmyzí hotely a další výrobky, s dospělými se prostřednictvím různých akcí zapojuje do charity. V letošním roce reprezentuje knihovny Ol. kraje v rámci ocenění Knihovna roku.

2. místo - Lenka Stojková z Místní knihovny ve Starém Městě se v knihovně soustředí především na děti. Sama tvrdí, že není pravda, že děti nečtou, stačí jen najít to, co je bude bavit. Díky její práci s dětmi se knihovna ve Starém Městě stala z obyčejné půjčovny knih komunitním centrem, kam chodí děti trávit volný čas. Čtou si tu, povídají s kamarády a některé tu píší i domácí úlohy.

3. místo - Tomáš Pavelka ze Zámecké knihovny v Mořicích - mladý knihovník, student Právnické fakulty MU v Brně, během posledních pár let přetvořil knihovnu v malé obci s maximálně 500 obyvateli v prostor, kde tráví čas všechny generace.

Zleva vítězka Bc. Veronika Vališová, držitel 3. místa Tomáš Pavelka, držitelka 2. místa Lenka Stojková, nominovaná knihovnice paní Marie Hanáková (Knihovna obce Majetín) a nominovaná knihovnice paní Věra Špačková (Místní knihovna ve Zvoli).