Traffic analysis

Vědecká knihovna Olomouc
Vědecká knihovna Olomouc
Česky English Deutsch

HLEDÁME NOVÉ AUTORY aneb NEPIŠTE DO ŠUPLÍKU...

Jindra Zlámalová

... vyvrcholil v pátek 7. prosince v 17 hodin v hudebním oddělení městské knihovny v Havířově. Ze 174 přihlášených soutěžících jsme vybrali 50 nejlepších a pozvali je na slavnostní vyhodnocení.

Soutěžilo se ve dvou kategoriích. V próze zvítězila Soňa Sochová, úřednice z Opavy, druhá byla Andrea Blatná, studentka z Karviné, a třetí Jaroslav Drlík, televizní mechanik z Havířova.

V poezii vyhrál Tomáš T. Kůs, student z Plzně, druhý byl Ján Mikušinec, hornický důchodce z Orlové, a třetí Libuše Solichová, sociální pracovnice z Bohumína.

Na vítěze čekaly ceny v podobě výtvarných děl, která darovali malíři Václav a Ondřej Beránkovi, Jiří Moldřík, Aleš Rabenseifner, Pavel Hlavatý, Helena Ciompová, řezbář Jan Blažek a keramičky Iva Kirchnerová a Miroslava Němčíková. Knižní odměny zajistila majitelka agentury Redigo Mgr. Daniela Pilařová z nakladatelství Ivo Železný a Milenium Publishing.

Kromě toho obdrželi přítomní soutěžící hrneček z dílny karvinské keramičky Jarky Rybové s tradičním emblémem soutěže, nové exlibris Radka Kuchejdy a Sborníček, sestavený z nejlepších soutěžních příspěvků. Karvinská knihovna zajistila i elegantní pamětní listy.

Prostory hudebního oddělení poněkud praskaly ve švech, neboť soutěžící s sebou přivedli i své příbuzné a kamarády. Pořad moderovala paní Jana Galášová, ředitelka knihovny v Českém Těšíně spolu s předsedou poroty PhDr. Martinem Pilařem z Filozofické fakulty Ostravské univerzity, který přítomným autorům udělil řadu cenných rad a zároveň je pozval na večer autorské poezie do ostravského literárního klubu Atlantik. Slavnostní vystoupení uspořádal všestranný umělec Radek Kuchejda z Havířova, který zarecitoval i zazpíval to nejlepší ze svého repertoáru.

Až na jednoho zhrzeného autora, který se cítil být poškozen, protože porota nevybrala jeho práce mezi nejlepší, vše proběhlo ke spokojenosti nejen vítězů, nýbrž i dalších přítomných. Ti, co nezvítězili letos, mohou přece zvítězit v roce 2003, kdy bude vyhlášen další tentokrát již XV. ročník soutěže HLEDÁME NOVÉ AUTORY aneb NEPIŠTE DO ŠUPLÍKU.

Potom se na vaše příspěvky budou těšit knihovny v Bohumíně, Českém Těšíně, Havířově, Karviné a Orlové a Městská kulturní střediska v Havířově a Českém Těšíně.

Jindra Zlámalová
Městská knihovna
Šrámkova 2
736 01 Havířov Podlesí


TIRÁŽ: Knihovní obzor. Čtvrtletník Vědecké knihovny v Olomouci. Redakce: redakcevkol.cz. Registrace MK ČR E 6450. ISSN (elektronická verze) 1214-6498.

Aktualizováno: 09.01.2008
Redaktor: správce www stránek
Pošli e-mailem
Trvalý odkaz


Vědecká knihovna Olomouc, ­ ­­­­­­­ ­Bezručova 659/2 ­Olomouc 9, 779 11­­­ tel.  +420-585 205 300 e-mail: vkol@vkol.cz   Otevírací doba: Po - Pá 8:30 - 19:00 So 9:00 - 13:00* Ne zavřeno       *MVS a studovna vázaných novin - zavřeno   ID datové schránky­­: yswjrie
Vědecká knihovna v Olomouci je příspěvkovou organizací zřízenou a financovanou Olomouckým krajem
Tvorba www stránek © Winternet 2008 - 2020
Aktualizováno: 25.02.2020 08:50
TOPlist