Traffic analysis

Vědecká knihovna Olomouc
Vědecká knihovna Olomouc
Česky English Deutsch

ÚSPĚCH REGIONÁLNÍ KNIHOVNY KARVINÁ NA KONFERENCI INFORUM 2000

Magda Moškořová

V Nové aule Vysoké školy ekonomické v Praze se ve dnech 23. - 25. května konal již 6. ročník konference o profesionálních informačních zdrojích INFORUM 2000, které se kromě našich odborníků, zúčastnili také odborníci z USA, Velké Británie, Německa, Holandska, Švédska, Slovenska a Izraele. Konference byla zaměřena především na elektronické informační zdroje určené pro profesionální použití, jejich využívání a tvorbu. Součástí konference byla také anketa o ceny INFORUM 2000, kterou její účastníci oceňují nejvýznamnější český a slovenský produkt, službu nebo čin spojený s elektronickými informačními zdroji s významem pro českou respektive slovenskou informační scénu. Nominace proběhly od prosince1999 do února 2000 a nominováno bylo celkem 10 produktů. Z nich pak vybírali účastníci konference ty nejlepší, a to hlasováním na přihláškách. Nejvíce hlasů a tím i 1.cenu v anketě získala se svým produktem "Elektronická meziknihovní výpůjční služba" (dále jen MVS) Regionální knihovna Karviná.

Karvinská knihovna nechala za sebou i takové instituce jako jsou Knihovna akademie věd ČR, Národní knihovna v Praze, Ministerstvo zahraničních věcí ČR či firmy DERS a KP-Sys, které se zabývají knihovnickými počítačovými systémy, databázovými aplikacemi a zakázkovým software.

Elektronická MVS nabízí:

  • prohledávání-on-line katalogů přístupných v síti internet
  • rychlé vyhledání požadovaného informačního pramene a místa knihovny, kde se hledaný
  • dokument nachází
  • okamžité vypsání elektronického formuláře a jeho odeslání
  • možnost propagace a reklamy (tzv. banner)

Meziknihovní výpůjční systém je umístěn na internetové adrese http://www.mvs.cz/ a pro jeho bezproblémovou práci je nutné používat prohlížeč, který obsahuje podporu Java scriptu a tabulek. Systém je optimalizován pro prohlížeče Microsoft Internet Explorer 3 vyšší.


TIRÁŽ: Knihovní obzor. Čtvrtletník Vědecké knihovny v Olomouci. Redakce: redakcevkol.cz. Registrace MK ČR E 6450. ISSN (elektronická verze) 1214-6498.

Aktualizováno: 09.01.2008
Redaktor: správce www stránek
Pošli e-mailem
Trvalý odkaz


Vědecká knihovna Olomouc, ­ ­­­­­­­ ­Bezručova 659/2 ­Olomouc 9, 779 11­­­ tel.  +420-585 205 300 e-mail: vkol@vkol.cz   Otevírací doba: Po - Pá 8:30 - 19:00 So 9:00 - 13:00* Ne zavřeno   *MVS a studovna vázaných novin - zavřeno   Prázdninová otevírací doba.   ID datové schránky­­: yswjrie
Vědecká knihovna v Olomouci je příspěvkovou organizací zřízenou a financovanou Olomouckým krajem
Tvorba www stránek © Winternet 2008 - 2019
Aktualizováno: 22.08.2019 12:29
TOPlist