Traffic analysis

Vědecká knihovna Olomouc
Vědecká knihovna Olomouc
Česky English Deutsch

OHLÉDNUTÍ ZA SEČÍ

Libuše Machačová

Když se tak ohlížím zpět a přemýšlím, jak mě obohatila konference "Knihovny současnosti" v Seči, bude to jistě mnohem víc než ta dvacetikoruna, kterou jsem tam našla. Nejen že jsem vyslechla spoustu zajímavých příspěvků, ale hlavně jsem měla příležitost setkat se s mnoha zajímavými lidmi a seznámit se s jejich problémy. Třeba by se mohlo zdát, že s knihovníky z lidových knihoven si nebudeme mít co říci, ale bylo to jinak - tito pracovníci nás dokonce "infikovali" svým nadšením. Samozřejmě mě ale více zaujala setkání s kolegy z Moravské zemské knihovny Brno a z knihovny z Univerzity Palackého, protože problematika jejich práce je mi blízká.

Je velmi příjemné posedět s kolegy z jiných knihoven. Nejvhodnější příležitostí k tomu byl večerní raut - je to vlastně nejen společenská záležitost, kdy každý reprezentuje svou knihovnu (škoda jen, že chyběly jmenovky), ale kýžená chvilka k navázání dalších vztahů a probrání aktuálních otázek. A jak rádi s trochou nadsázky mezi sebou říkáme, v kuloárech se toho stejně člověk dozví nejvíc.

A co jsem si ještě uvědomila, když jsem při přednáškách už poněkolikáté zaslechla o konferenci "Knihovna" a "KATPOL"? Že tyto konference jsou významným diskusním fórem a také důležitým zdrojem informací, které bych jinak obtížně získávala. Že člověk potřebuje k dosažení lepších výsledků spolupracovat s dalšími. Že více hlav, více rozumu. Že ať se nám to líbí nebo ne, musíme si zvyknout na nový styl práce. Že se musíme stále učit něco nového. A že, řečeno slovy básníka: Kdo chvíli stál, již stojí opodál.


TIRÁŽ: Knihovní obzor. Čtvrtletník Vědecké knihovny v Olomouci. Redakce: redakcevkol.cz. Registrace MK ČR E 6450. ISSN (elektronická verze) 1214-6498.

Aktualizováno: 09.01.2008
Redaktor: správce www stránek
Pošli e-mailem
Trvalý odkaz


Vědecká knihovna Olomouc, ­ ­­­­­­­ ­Bezručova 659/2 ­Olomouc 9, 779 11­­­ tel.  +420-585 205 300 e-mail: vkol@vkol.cz   Otevírací doba: Po - Pá 8:30 - 19:00 So 9:00 - 13:00* Ne zavřeno   *MVS a studovna vázaných novin - zavřeno   Prázdninová otevírací doba.   ID datové schránky­­: yswjrie
Vědecká knihovna v Olomouci je příspěvkovou organizací zřízenou a financovanou Olomouckým krajem
Tvorba www stránek © Winternet 2008 - 2019
Aktualizováno: 17.07.2019 10:38
TOPlist