Traffic analysis

Vědecká knihovna Olomouc
Vědecká knihovna Olomouc
Česky English Deutsch

CASLIN '98 CASLIN '98 CASLIN '98 CASLIN '98

Nd

Ve dnech 31. května - 4. června t.r. se konal v hotelu Patria na Štrbském plese 5. mezinárodní seminář CASLIN'98 s názvem Knižnice bez hraníc. Pořadatelem bylo tentokrát slovenské sdružení KOLIN (UK Univerzity P.J. Šafárika v Košicích, UK Technickej univerzity v Košicích, Krajská štátna knižnica v Košicích a UK Prešovskej univerzity v Prešově). Semináře se zúčastnili nejen řešitelé projektů CASLIN a CASLIN Plus, ale byl šířeji určen pro řídící a odborné pracovníky slovenských a českých národních, vědeckých a akademických knihoven.

Když se začal realizovat projekt CASLIN, měly být původně tři semináře. Každý měl být věnovaný jednomu konkrétnímu námětu, za účasti zahraničních specialistů, kteří by přednesli své referáty a vyměnili si názory se svými českými a slovenskými kolegy. Tyto tři semináře Management Training se podle předpokladů skutečně konaly a jejich pořadateli byly partnerské knihovny klasického CASLINu - CASLIN '93, Rožnov pod Radhoštěm (MZK Brno), CASLIN '94, Liptovský Ján (MS Martin) a CASLIN '95, Smolenice (UK Bratislava). Už na tento 3. seminář byli přizváni i zástupci dalších českých a slovenských knihoven v rámci projektů CASLIN Plus (LINCA, MOLIN a KOLIN). A byli to právě představitelé těchto subsystémů CASLINu, kteří se ujali organizace seminářů dalších. V loňském roce uspořádal moravský MOLIN 4. seminář Knihovny budoucnosti, který proběhl v Dlouhých Stráních.

Letošním organizátorem byl tedy východoslovenský KOLIN. Tematické zaměření semináře sledovalo prezentaci nejnovějších poznatků a zkušeností zahraničních knihoven. Důraz byl položen na využívání progresívních informačních technologií, přístup ke komplexním informačním zdrojům prostřednictvím sítí, automatizaci knihovnických procesů a služeb a moderní metody řízení knihoven. Skupinu lektorů představovalo šest renomovaných odborníků z knihoven USA a západní Evropy, kteří přednesli přednášky a vedli workshopy. Součástí semináře byla i výměna zkušeností řešitelů projektů CASLIN a CASLIN Plus, podporovaných americkou nadací The A.W.Mellon Foundation.

To nejzajímavější ze semináře komentují v následujících příspěvcích účastníci z VK Olomouc, fotodokumentaci pořídila dr. Gabriela Krčmařová z Národní knihovny ČR.


TIRÁŽ: Knihovní obzor. Čtvrtletník Vědecké knihovny v Olomouci. Redakce: redakcevkol.cz. Registrace MK ČR E 6450. ISSN (elektronická verze) 1214-6498.

Aktualizováno: 09.01.2008
Redaktor: správce www stránek
Pošli e-mailem
Trvalý odkaz


Vědecká knihovna Olomouc, ­ ­­­­­­­ ­Bezručova 659/2 ­Olomouc 9, 779 11­­­ tel.  +420-585 205 300 e-mail: vkol@vkol.cz   Otevírací doba: Po - Pá 8:30 - 19:00 So 9:00 - 13:00* Ne zavřeno   *MVS a studovna vázaných novin - zavřeno   Prázdninová otevírací doba.   ID datové schránky­­: yswjrie
Vědecká knihovna v Olomouci je příspěvkovou organizací zřízenou a financovanou Olomouckým krajem
Tvorba www stránek © Winternet 2008 - 2019
Aktualizováno: 17.07.2019 10:38
TOPlist