Traffic analysis

Vědecká knihovna Olomouc
Vědecká knihovna Olomouc
Česky English Deutsch

2. MEZINÁRODNÍ KNIŽNÍ VELETRH PRAHA

Svět knihy '96, Výstaviště 22.-25.5.1996

ev

Téměř 600 vystavovatelů předvádělo a nabízelo svou knižní produkci v prostorách Průmyslového paláce. Stánky různých velikostí s originální úpravou prostor, s barevnými obálkami knih v obou křídlech i střední části Průmyslového paláce zvaly a lákaly návštěvníky k nahlédnutí i ke koupi. Pro doprovodné akce - besedy, autogramiády, předávání cen - byly připraveny přednáškové sály. Při předávání cen Nejkrásnějším knihám roku 1995 se sešlo v sále dvojnásobné množství diváků. Tři tituly Nejkrásnější česká kniha roku 1995 dostalo nakladatelství TORST Viktora Stoilova. Třikrát také byly oceněny knihy bibliofilského nakladatelství AULOS Zdeňka Křenka. (O ostatních Nejkrásnějších knihách a dalších oceněných publikacích se dočtete v Nových knihách č. 20, s. 3.)

Svou premiéru oslavil Katalog skladovaných knih ČR, tištěný i v provedení na CD- ROM. Je výbornou informační pomůckou. Knihy lze vyhledávat podle autorů, názvů, částí názvů, ISBN, nakladatelství.

Stánek SDRUK byl umístěn v levé části Průmyslového paláce. Po celou dobu trvání veletrhu bylo kolem něj živo. Patřil k nejlépe hlídaným stánkům. Hlídací služba si oblíbila znělku firmy Konvalinka v infoboxu a stálým zapínáním programu si krátila službu a lákala návštěvníky. Ti žádali informace o programu, knihovnách, firmě, chválili a hráli si s infoboxem. První den veletrhu předváděli pracovníci Ústavu pro klasická studia AV ČR digitalizaci rukopisů a starých tisků a zároveň prezentovali Evangeliář zábrdovický - rukopis z fondu VK Olomouc - jako výsledný produkt své práce. Doktor Kroupa, který původně slíbil předvádění Evangeliáře i v další dny veletrhu, byl po jednodenním nepřetržitém předvádění tak unaven, že se na stánku zastavil až v poslední den.

Hodně návštěvníků si nejprve na našem stánku vyzkoušelo práci s Internetem a potom navštívilo Internetovskou kavárnu, dohodnout se na podmínkách vlastního připojení. (Kavárna byla na dohled, stačilo se za návštěvníkem podívat.)

Informační materiály o Sdružení knihoven ČR v českém jazyce přes poměrně velký počet (1000 kusů) nestačily pro všechny zájemce. Poslední den je dostávali knihovníci, nakladatelé a vážní zájemci.

Hodnocení 2. mezinárodního knižního veletrhu pracovnicemi na stánku SDRUK: Hojně navštívený zvídavými a zvědavými návštěvníky. Prodej publikací členů SDRUK byl nízký. Velký zájem byl o Adresář knihoven ČR a katalogy TÚKu. Bylo jich málo, zájemce jsme odkazovaly na MZK v Brně.


TIRÁŽ: Knihovní obzor. Čtvrtletník Vědecké knihovny v Olomouci. Redakce: redakcevkol.cz. Registrace MK ČR E 6450. ISSN (elektronická verze) 1214-6498.

Aktualizováno: 09.01.2008
Redaktor: správce www stránek
Pošli e-mailem
Trvalý odkaz


Vědecká knihovna Olomouc, ­ ­­­­­­­ ­Bezručova 659/2 ­Olomouc 9, 779 11­­­ tel.  +420-585 205 300 e-mail: vkol@vkol.cz   Otevírací doba: Po - Pá 8:30 - 19:00 So 9:00 - 13:00* Ne zavřeno       *MVS a studovna vázaných novin - zavřeno   ID datové schránky­­: yswjrie
Vědecká knihovna v Olomouci je příspěvkovou organizací zřízenou a financovanou Olomouckým krajem
Tvorba www stránek © Winternet 2008 - 2020
Aktualizováno: 17.01.2020 14:58
TOPlist