Traffic analysis

Vědecká knihovna Olomouc
Vědecká knihovna Olomouc
Česky English Deutsch

PODZIMNÍ KNIŽNÍ TRHY

-ev-

Podzimní knižní trh v Havlíčkově Brodě začínal pro knihovníky o den dříve - 19.10. seminářem o doplňování fondů s referátem paní Lichtenberkové z SVK Ústí nad Labem. Po příjemném a milém uvítání od zástupců města, ředitelky Podzimního knižního trhu dr. M. Hejkalové a ředitelky okresní knihovny jsme byli srdečně pozváni na Podzimní knižní trh s doprovodnými akcemi a na exkurzi do okresní knihovny, která právě slavila sté výročí svého vzniku. Knihovna užívá část budovy staré radnice, je moderně zařízena, v doplňování, zpracování i výpůjčním procesu používá počítačů. Svou polohou i programy přitahuje malé i dospělé čtenáře.

Sousedsky přátelská atmosféra tržiště knih v Havlíčkově Brodě, kde výstavní prostor byl ohraničen stolem, akce v salonku střídala akci, davy návštěvníků proudily mezi stoly, se nedá srovnávat s žádným jiným knižním trhem. Dobrá nálada a ochota prýštila z vystavovatelů na usměvavé návštěníky. Nakladatelé jezdí do Havlíčkova Brodu rádi, i když neprodají tolik knih jako v Olomouci či v Praze na podobných akcích.

Olomoucké podzimní Libri se sněhobílými stánky, bílými poličkami plnými pestrých knih všech žánrů nabízely divákům knihy asi stopadesáti nakladatelství u stovky vystavovatelů. Mezi vší tou bělostí až uniformní upoutal stánek VKOL svou odlišností. Otevřený, s kobercem, kancelářským nábytkem a dvěma počítači zásobenými programy, které jsou k dispozici čtenářům v knihovně, imitoval pracoviště poradní služby a také tak byl využíván. Zastavil se téměř každý, kdo nás míjel.

Vyhledávali jsme tituly, adresy, články v časopisech, osobnosti v biografické databázi REGO, předváděli jsme Paměť světa. Nejméně desítka dotazů se týkala prodeje programů. Odpovědí ne byli všichni zklamáni. A vystavující nakladatelé? Ti, co náš stánek navštívili, byli udiveni informačními možnostmi, způsobem zpracování knih. Dlužníci povinných výtisků se hlásili sami s náručemi knih a omluvou. Naše nabízené publikace a plakáty šly dobře na odbyt. Stejně tak většina nakladatelů odjížděla spokojena s tržbou.


TIRÁŽ: Knihovní obzor. Čtvrtletník Vědecké knihovny v Olomouci. Redakce: redakcevkol.cz. Registrace MK ČR E 6450. ISSN (elektronická verze) 1214-6498.

Aktualizováno: 09.01.2008
Redaktor: správce www stránek
Pošli e-mailem
Trvalý odkaz


Vědecká knihovna Olomouc, ­ ­­­­­­­ ­Bezručova 659/2 ­Olomouc 9, 779 11­­­ tel.  +420-585 205 300 e-mail: vkol@vkol.cz   Otevírací doba: Po - Pá 8:30 - 19:00 So 9:00 - 13:00* Ne zavřeno   *MVS a studovna vázaných novin - zavřeno   Prázdninová otevírací doba.   ID datové schránky­­: yswjrie
Vědecká knihovna v Olomouci je příspěvkovou organizací zřízenou a financovanou Olomouckým krajem
Tvorba www stránek © Winternet 2008 - 2019
Aktualizováno: 22.08.2019 12:29
TOPlist