Traffic analysis

Vědecká knihovna Olomouc
Vědecká knihovna Olomouc
Česky English Deutsch

BBC SE PŘEDSTAVUJE OLOMOUCKÉ KULTUŘE

PhDr. Helena Veličková

Ve dnech 3.-5.11.1995 přijeli zástupci BBC do Olomouce u příležitosti mezinárodní konference "British Studies in Secondary Schools", kterou organizovala Univerzita Palackého a Britská rada.

Večer 4. listopadu pan Andrew Taussig, ředitel BBC World Service pro Evropu pořádal recepci v prostorách Britského informačního střediska na UP. Členové delegace BBC se na recepci setkali se zástupci médií a místních významných vzdělávacích institucí. Za Vědeckou knihovnu se recepce zúčastnila dr. Helena Veličková.

Slavnostní přípitky pronesli (samozřejmě v angličtině) A. Taussig, někteří zástupci Briské rady a prof. Josef Jařab, rektor UP. Pan Taussig vyjádřil přání, aby rozhlas BBC byl sledován posluchači na Moravě častěji, zejména jeho vysílání v českém jazyce. Poznamenal, že kvalita poslechu na Moravě by mohla být podstatně vyšší, než dosud je, a apeloval na své posluchače, aby vyvinuli tlak na českou vládu v zájmu technicky lepších přenosových stanic.

Většina účastníků recepce byli zaměstnanci Univerzity Palackého, a to nejen učitelé (ze známých osobností jmenujme aspoň prof. J. Peprníka), ale i pracovníci na úsecích zahraničních styků a propagace.

Vše se odehrávalo ve třech místnostech Britského informačního centra, respektive jeho knihovny. Je bohatě vybavena zejména literaturou z různých oborů (lékařství, historie, biologie, ekologie) a encyklopedickými slovníky z nakladatelství Oxford University Press aj. Méně je zastoupena beletrie, zato jsou zde k půjčení anglické noviny (Times, Observer, Daily Telegraph aj.). Cennou pomůckou při studiu angličtiny jsou zvukové učebnice, magnetofonové kazety a videokazety, kterým je přidělena celá jedna místnost. Čtenářem knihovny se může stát každý člen Britské rady za roční poplatek 250 Kč. Na rozdíl od běžných knihoven u nás je zde možné půjčovat domů na 4 týdny nejen knihy (pokud nejsou součástí příruční knihovny), ale i noviny a časopisy. Videokazety se půjčují na 1 týden.

Britská knihovna je pro město Olomouc cenným článkem v mozaice cizojazyčných knihoven, do které patří ještě Rakouská knihovna na Univerzitě Palackého, studovna německé literatury va Vědecké knihovně a svým způsobem i francouzská knihovna na francouzském lyceu při Slovanském gymnáziu.


TIRÁŽ: Knihovní obzor. Čtvrtletník Vědecké knihovny v Olomouci. Redakce: redakcevkol.cz. Registrace MK ČR E 6450. ISSN (elektronická verze) 1214-6498.

Aktualizováno: 09.01.2008
Redaktor: správce www stránek
Pošli e-mailem
Trvalý odkaz


Vědecká knihovna Olomouc, ­ ­­­­­­­ ­Bezručova 659/2 ­Olomouc 9, 779 11­­­ tel.  +420-585 205 300 e-mail: vkol@vkol.cz   Otevírací doba: Po - Pá 8:30 - 19:00 So 9:00 - 13:00* Ne zavřeno   *MVS a studovna vázaných novin - zavřeno   Prázdninová otevírací doba.   ID datové schránky­­: yswjrie
Vědecká knihovna v Olomouci je příspěvkovou organizací zřízenou a financovanou Olomouckým krajem
Tvorba www stránek © Winternet 2008 - 2019
Aktualizováno: 22.08.2019 12:29
TOPlist