Traffic analysis

Vědecká knihovna Olomouc
Vědecká knihovna Olomouc
Česky English Deutsch

NEJLEPŠÍM ČTENÁŘŮM PRO RADOST

Květoslava Kohoutková

28. červen 1995, jeden z mála pěkných dnů a čtenáři Městské knihovny dětského oddělení v Lipníku nad Bečvou se vydávají na výlet do neznáma. Dychtivé tvářičky hoří nedočkavostí. Dobrá nálada a radost, batůžek se špekáčkem a nějakou tou dobrůtkou a už se jde, ale kam? Všichni vědí, že je to výlet za odměnu nejlepším čtenářům. A tady je most přes řeku Bečvu a hned za ním první soutěž - psané skály. Děti dostávají za úkol po družstvech zapsat slova napsaná na různých kamenech a složit z nich nějakou zprávu a pozor, ne zprávu ledajakou! Nejen, že na ni musí odpovědět, ale ze zapsaných slov musí utvořit básničku. A tak se jde směrem do Týna nad Bečvou. Děti po cestě sbírají zprávy v podobě dopisů označených dvěma fáborky, aby se nehádaly, každé družstvo má své číslo. Kromě toho odhadují vzdálenost, míří na cíl, přenášejí raněného a provozují mnoho dalších sportovních disciplín. A ani jsme se nenadáli a už je polovina výletu za námi. Došli jsme Gabrielkou nad Rybáře a tady nejstarší čtenáři s vedoucími připravují táborák - máme přece špekáček!.. A potom už vyhodnocení soutěží a pak slíbená odměna - hledání pokladu. Znovu dychtivost a nadšení. Někdo je smutný, že nevyhrál..., ale vždyť odměna je pro všechny! To je radosti! A pak už se vydáváme na zpáteční cestu... a je rozhodnuto - pojedeme vlakem. Některé děti jedou vlakem poprvé. Do Lipníka se vracíme unavení, ale zdraví, někteří bohatší o nové kamarády. Zase jsme strávili jeden krásný den. Tak děti - hezké prázdniny!


TIRÁŽ: Knihovní obzor. Čtvrtletník Vědecké knihovny v Olomouci. Redakce: redakcevkol.cz. Registrace MK ČR E 6450. ISSN (elektronická verze) 1214-6498.

Aktualizováno: 09.01.2008
Redaktor: správce www stránek
Pošli e-mailem
Trvalý odkaz


Vědecká knihovna Olomouc, ­ ­­­­­­­ ­Bezručova 659/2 ­Olomouc 9, 779 11­­­ tel.  +420-585 205 300 e-mail: vkol@vkol.cz   Otevírací doba: Po - Pá 8:30 - 19:00 So 9:00 - 13:00* Ne zavřeno   *MVS a studovna vázaných novin - zavřeno   Prázdninová otevírací doba.   ID datové schránky­­: yswjrie
Vědecká knihovna v Olomouci je příspěvkovou organizací zřízenou a financovanou Olomouckým krajem
Tvorba www stránek © Winternet 2008 - 2019
Aktualizováno: 19.08.2019 09:32
TOPlist