Traffic analysis

Vědecká knihovna Olomouc
Vědecká knihovna Olomouc
Česky English Deutsch

5. mezinárodní knižní veletrh

nd

Ve dnech 9.-12. května probíhal ve Veletržním paláci v Praze také 5. mezinárodní knižní veletrh. Zahájil ho velvyslanec Evropského společenství Leopoldo Giunti. Pořadateli byli Avencourt Exhibitions London a Artfórum- jazzová sekce Praha. Zhruba 60 vystavovatelů prezentovalo ve veletržních stáncích především nové projekty.

Zcela mimořádným projektem, který k sobě poutal velkou pozornost, byl třicetičtyřdílný Slovník umění (The Dictionary of Art), který připravuje k vydání na jaře příštího roku londýnské nakladatelství Macmillan Publishers Ltd. Ve Veletržním paláci jsme mohli obdivovat maketu slovníku i podrobnější dokumentaci. Slovník je zaměřen na výtvarné umění a architekturu. Texty doprovází 15 tisíc reprodukcí nejvýznamnějších památek. Biografie se týká 9000 malířů, 3700 architektů, 1000 grafiků, 500 fotografů, 2500 sochařů. Pozornost je věnována i českému a slovenskému umění, je zde zastoupeno 84 nejvýznamnějších českých a slovenských umělců. Jen z České republiky spolupracovalo na projektu na padesát autorů, především z Ústavu dějin umění a Katedry dějin umění Univerzity Karlovy.

Zvlášť početná byla na tomto veletrhu expozice slovenských nakladatelů, kteří se nezúčastnili veletrhu Svět knihy '95. Součástí "anglického" veletrhu byla Mezinárodní výstava vzdělávání, která představila dalších 44 vystavovatelů. Výstava se konala s podporou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, spolupořadatelem a koordinátorem byl Institute for Business Development z Velké Británie, který v Praze zřídil své zastoupení. Výstava byla pro Českou republiku významným signálem důležitosti celoživotního vzdělávání zaměřeného na potřeby ekonomiky v tržním hospodářství, na vytváření společenské prosperity. S profilem výstavy korespondovala tematika doprovodných seminářů: Vzdělávání dospělých v tržním hospodářství, Finance a prosperita, Vzděláváním k prosperitě.

Slavnosti knihy v Praze měly velmi bohatý program, každého návštěvníka mohly něčím oslovit. Organizátoři již zahájili přípravy veletrhu Svět knihy '96. Jednají s pražským Výstavištěm v tom smyslu, aby veletrh mohl probíhat v celém Průmyslovém paláci.


TIRÁŽ: Knihovní obzor. Čtvrtletník Vědecké knihovny v Olomouci. Redakce: redakcevkol.cz. Registrace MK ČR E 6450. ISSN (elektronická verze) 1214-6498.

Aktualizováno: 09.01.2008
Redaktor: správce www stránek
Pošli e-mailem
Trvalý odkaz


Vědecká knihovna Olomouc, ­ ­­­­­­­ ­Bezručova 659/2 ­Olomouc 9, 779 11­­­ tel.  +420-585 205 300 e-mail: vkol@vkol.cz   Otevírací doba: Po - Pá 8:30 - 19:00 So 9:00 - 13:00* Ne zavřeno   *MVS a studovna vázaných novin - zavřeno     ID datové schránky­­: yswjrie
Vědecká knihovna v Olomouci je příspěvkovou organizací zřízenou a financovanou Olomouckým krajem
Tvorba www stránek © Winternet 2008 - 2019
Aktualizováno: 19.09.2019 09:00
TOPlist