Traffic analysis

Vědecká knihovna Olomouc
Vědecká knihovna Olomouc
Česky English Deutsch

NA LIBRI '93 SE PŘEDSTAVIL KNIŽNÍ KLUB

H. Veličková

Výstaviště Flora Olomouc pořádalo ve dnech 28. - 30. 10. 1993 kontraktační a prodejní výstavu Libri '93 - Knižní Olomouc již počtvrté. Popularita této výstavy stále vzrůstá. Svědčí o tom denní návštěvnost kolem 8 000 osob i účast 73 nakladatelů. Velká nabídka atraktivních titulů už připomínala blížící se vánoce.

Součástí výstavy byl odborný seminář k problematice autorských práv, kontrakty pro knihkupce, představovala se nová nakladatelství. Pro ty, kdo mají rádi osobitý humor Františka Nepila, se konalo posezení s autogramiádou.

Nové nakladatelství Knižní klub si dalo za cíl podporu vydávání a čtení knih, které by na trhu těžko uspěly. Svou náplní a způsobem realizace trochu připomíná Klub čtenářů Odeon: čtenářům zasílá 5x ročně nabídkový katalog a objednané knihy zašle poštou. Do své nabídky Knižní klub zatím zahrnuje většinou knihy vydané různými nakladatelstvími (kolem 30), avšak začíná i sám knihy vydávat. V roce 1994 má v edičním plánu už 125 titulů, čímž by se měl stát největším nakladatelstvím v ČR (nepočítáme-li nakladatelství, vydávající sešitovou a paperbackovou literaturu určenou k stánkovému prodeji).

Knihy z Knižního klubu budou vesměs vázané, s přebalem, solidní typografické i obsahové úrovně: překlady zahraničních bestsellerů, hodnotná četba pro ženy, z naučné literatury hlavně příručky, slovníky, ale i obrazové publikace, knihy pro děti a mládež. Knižní klub hodlá pomáhat výuce cizích jazyků a dodávat např. zdarma gymnáziím některé učebnice němčiny či francouzštiny. Ze zahraničí bude dovážet nejen učebnice, ale i naučné edice - německou životopisnou literaturu o významných autorech, francouzské edice knih pro děti aj. V těchto finančně nákladných akcích se KK opírá o západoevropskou kapitálovou účast.

Přejme Knižnímu klubu úspěchy v podnikání, které napomůžou zvýšení úrovně českého knižního trhu, uspokojí náročné čtenáře beletrie a umožní pružnější kontakt kultury našich zemí se západoevropskými.


TIRÁŽ: Knihovní obzor. Čtvrtletník Vědecké knihovny v Olomouci. Redakce: redakcevkol.cz. Registrace MK ČR E 6450. ISSN (elektronická verze) 1214-6498.

Aktualizováno: 09.01.2008
Redaktor: správce www stránek
Pošli e-mailem
Trvalý odkaz


Vědecká knihovna Olomouc, ­ ­­­­­­­ ­Bezručova 659/2 ­Olomouc 9, 779 11­­­ tel.  +420-585 205 300 e-mail: vkol@vkol.cz   Otevírací doba: Po - Pá 8:30 - 19:00 So 9:00 - 13:00* Ne zavřeno   *MVS a studovna vázaných novin - zavřeno   Prázdninová otevírací doba.   ID datové schránky­­: yswjrie
Vědecká knihovna v Olomouci je příspěvkovou organizací zřízenou a financovanou Olomouckým krajem
Tvorba www stránek © Winternet 2008 - 2019
Aktualizováno: 19.08.2019 09:32
TOPlist