Traffic analysis

Vědecká knihovna Olomouc
Vědecká knihovna Olomouc
Česky English Deutsch

HISTORICKÉ A VZÁCNÉ KNIŽNÍ FONDY

Ve dnech 5. a 6. října 1993 proběhla ve Vlastivědném muzeu v Olomouci 3. odborná konference na téma Problematika historických a vzácných knižních fondů Čech, Moravy a Slezska. Řídil ji PhDr. Václav Pumprla ze Vědecké knihovny v Olomouci. Záštitu nad ní převzal Svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky. Přítomni byli také hosté ze Slovenska a manželé Schäfrovi ze SRN, kteří se konference účastnili též aktivně svými příspěvky.

V průběhu dvoudenní konference zaznělo přes 20 referátů a diskusních příspěvků. Zaměřily se tematicky tentokrát více na ochranu historických a vzácných knižních fondů, což se projevilo větší účastí pracovníků z restaurátorských pracovišť českých, ale i slovenských institucí. Hovořilo se o restaurátorských a konzervačních zásazích, o použití různých metod ochrany fondů, ale také o jejich leckdy problematických účincích na opravované exempláře. Účastníci se shodli na tom, že i tyto odborné zásahy do historických a vzácných fondů je nutno vždy jednotlivě pečlivě zvažovat, aby tyto cenné památky neuváženým zásahem restaurátorů a pracovníků knihoven, archivů a muzeí spíše neutrpěly další škody. Jeden přednáškový blok konference byl věnován problematice současnosti a dějinám knižní kultury obecně.

Přednesené i dodané příspěvky byly rovnoměrně rozloženy do tohoto čísla Knihovního obzoru a do připravovaného sborníku z konference, který vyjde rovněž ještě letos a který bude mít název shodný s názvem odborné konference. Bude vydán péčí a nákladem Svazu knihovníků a informačních pracovníků České republiky.


TIRÁŽ: Knihovní obzor. Čtvrtletník Vědecké knihovny v Olomouci. Redakce: redakcevkol.cz. Registrace MK ČR E 6450. ISSN (elektronická verze) 1214-6498.

Aktualizováno: 09.01.2008
Redaktor: správce www stránek
Pošli e-mailem
Trvalý odkaz


Vědecká knihovna Olomouc, ­ ­­­­­­­ ­Bezručova 659/2 ­Olomouc 9, 779 11­­­ tel.  +420-585 205 300 e-mail: vkol@vkol.cz   Otevírací doba: Po - Pá 8:30 - 19:00 So 9:00 - 13:00* Ne zavřeno   *MVS a studovna vázaných novin - zavřeno     ID datové schránky­­: yswjrie
Vědecká knihovna v Olomouci je příspěvkovou organizací zřízenou a financovanou Olomouckým krajem
Tvorba www stránek © Winternet 2008 - 2019
Aktualizováno: 16.09.2019 10:14
TOPlist