Traffic analysis

Vědecká knihovna Olomouc
Vědecká knihovna Olomouc
Česky English Deutsch

Březen - měsíc čtenářů bude ve Vědecké knihovně sladký

Také v letošním roce probíhá celorepubliková kampaň na podporu čtenářství Březen – měsíc čtenářů. Tu každoročně vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků, jejím letošním mottem je Sladký život s knihovnou a Vědecká knihovna v Olomouci se k ní připojí množstvím zajímavých a pro čtenáře atraktivních akcí.

Pro uživatele VKOL je připraveno hned několik novinek. Vedle již dříve avizovaného zahájení půjčování knih z Anglo-americké knihovny, to bude zejména možnost vypůjčit a vyzkoušet si tablet iPad s elektronickými knihami. Dále byl rozšířen počet počítačů, na kterých je možné bezplatně využívat Internet, a to o devět stanic v prostoru výpůjčního oddělení. Jedná se o počítače původně určené pro prohlížení a objednávání v knihovním katalogu, takže k nim návštěvníci budou mít volný přístup bez nutné návštěvy multimediální studovny.

Od 5. března bude v knihovní Galerii Biblio k vidění výstava koláží Miroslava Huptycha Milovníci knížek. S jejich autorem se pak zájemci setkají v prostoru galerie Biblio 22. března, kdy se Miroslav Huptych představí také jaké spisovatel.
20. března se čtenáři mohou těšit na setkání se spisovatelkou Věrou Noskovou a o den později, 21. března bude možné vyslechnout přednášku Jana Slavotínka Bezručovo autorství. Kruciální otázka Slezských písní ještě i po sto letech? Obě akce hostí přednáškový sál VKOL.

Německá knihovna ve spolupráci s Goethe-Institutem Praha připravila projekt Klubu německého filmu s cílem nabídnout veřejnosti jednou až dvakrát měsíčně, vždy v úterý, zajímavý německý film v původním znění s titulky. Klub zahájí retrospektivou nadějného herce Davida Krosse, 13. března v 17:00 tak bude uveden film Knallhart režiséra Detleva Bucka a 27. března ve stejném čase fantasy drama Krabat od Marka Kreuzpaintnera. Také promítání se bude konat v přednáškovém sále nové budovy VKOL (Bezručova 3), vstup je zdarma.

A aby život s knihovnou a knihou byl v březnu ještě sladší, budou pro čtenáře při všech akcích nachystány sladké pozornosti a v průběhu měsíce také jedno sladké překvapení.

Aktualizováno: 01.03.2012
Redaktor: správce www stránek
Pošli e-mailem
Trvalý odkaz


Vědecká knihovna Olomouc, ­ ­­­­­­­ ­Bezručova 659/2 ­Olomouc 9, 779 11­­­ tel.  +420-585 205 300 e-mail: vkol@vkol.cz   Otevírací doba: Po - Pá 8:30 - 19:00 So 9:00 - 13:00* Ne zavřeno   *MVS a studovna vázaných novin - zavřeno     ID datové schránky­­: yswjrie
Vědecká knihovna v Olomouci je příspěvkovou organizací zřízenou a financovanou Olomouckým krajem
Tvorba www stránek © Winternet 2008 - 2019
Aktualizováno: 19.09.2019 09:00
TOPlist