Traffic analysis

Vědecká knihovna Olomouc
Vědecká knihovna Olomouc
Česky English Deutsch

Klub německého filmu - Ich und Kaminski

ICH UND KAMINSKI

Německo, Belgie 2015, 124 min.
Režie: Wolfgang Becker
Hrají: Daniel Brühl, Jesper Christensen, Amira Casar, Denis Lavant, Jördis Triebel
Jazyk: německy a francouzsky s českými titulky, vstup volný

20. 05. 2019
Vědecká knihovna v Olomouci, Bezručova 3, přednáškový sál

Film „Já a Kaminski“ je ironická černá komedie ze světa vysokého umění od autora Good Bye, Lenin.
Sebastian Zöllner je žurnalista a mistr v přeceňování sebe sama, který má velký plán: napsat knihu o legendárním, ale polozapomenutém malíři Manuelu Kaminskim. Je to žák Matisse a přítel Picassa, který kdysi získal věhlas jako „slepý malíř“. Bezskrupulózní a ambiciózní kariérista se vydává na cestu do odlehlého kouta Alp, kam se starý umělec uchýlil. Pronikne do malířova domu, do života i minulosti a vezme ho na neplánovanou a šílenou cestu za láskou z mládí, která už měla být po smrti. Cestou chce pomocí své drzosti a lstí vymámit tajemství umělcova života. Brzy ale musí uznat, že staříkovi nestačí – bez ohledu na to, je-li slepý, nebo ne.

„Ich und Kaminski“ ist eine schwarze Komödie aus der Kunstwelt, vom Regisseur des Kinohits Good Bye, Lenin!
Sebastian Zöllner, Kunstjournalist und Meister der Selbstüberschätzung, plant seinen großen Coup: Ein Enthüllungsbuch über den legendären, aber fast vergessenen Maler Manuel Kaminski, Schüler von Matisse und Freund von Picasso, der einst als „blinder Maler“ Berühmtheit erlangte. Der skrupellose und ehrgeizige Karrierist macht sich auf den Weg zu dem entlegenen Chalet hoch oben in den Alpen, wo der greise Künstler zurückgezogen und von Vertrauten abgeschirmt lebt. Er dringt in Kaminskis Haus, Leben und Vergangenheit ein und nimmt ihn kurzerhand mit auf eine halsbrecherische und irrwitzige Reise zu dessen tot geglaubter Jugendliebe. Unterwegs will er ihm mit List und Dreistigkeit seine Geheimnisse entlocken. Aber bald muss er feststellen, dass er dem Alten, ob blind oder nicht, in keiner Weise gewachsen ist.

Aktualizováno: 02.01.2020Bookmark and Share
Redaktor: správce www stránek
Pošli e-mailem
Trvalý odkaz


Vědecká knihovna Olomouc, ­ ­­­­­­­ ­Bezručova 659/2 ­Olomouc 9, 779 11­­­ tel.  +420-585 205 300 e-mail: vkol@vkol.cz   Otevírací doba: Po - Pá 8:30 - 19:00 So 9:00 - 13:00* Ne zavřeno       *MVS a studovna vázaných novin - zavřeno   ID datové schránky­­: yswjrie
Vědecká knihovna v Olomouci je příspěvkovou organizací zřízenou a financovanou Olomouckým krajem
Tvorba www stránek © Winternet 2008 - 2020
Aktualizováno: 28.02.2020 12:15
TOPlist