Traffic analysis

Vědecká knihovna Olomouc
Vědecká knihovna Olomouc
Česky English Deutsch

Kalendář akcí

Science To Go opět v Olomouci

Konání od: 15.02.2017 17:00, do: 15.02.2017 19:00
Typ akce: akce pro veřejnost
Místo konání: Bezručova 3 - přednáškový sál
Max. počet účastníků: 50 | Akce je již plně obsazena
Pozvánka:  science_to_go_unor_2017.pdf

Popis:

Populárně vědecké přednášky Science To Go opět zavítají do Vědecké knihovny v Olomouci. Tentokrát nahlédneme pod pokličku lékařským oborům...

Anotace přednášek:

Osobní genomika aneb mám přečtenou DNA a co teď s tím?
Jana Fialová Kučerová (genetika)

Jana Fialová Kučerová se začala zajímat o genetiku od té doby, co před mnoha lety v ABC četla o genetických variantách gepardů. Předtím se zajímala spíše o gepardy. Po studiu molekulární biologie, kde konečně pořádně zjistila co to jsou geny, se na LF UPOL zabývala především vrozenými poruchami erytropoézy. Zatím u sebe bohužel žádnou zajímavou nenašla.
 

Proč doktoři brojí proti kouření, není to snad svoboda každého člověka?
Ondřej Fischer (plicní onkologie)

Ondřej Fischer je mladým lékařem Plicní kliniky FN Olomouc se zaměřením na léčbu nádorů plic. Často přitom naráží na fakt, že cigareta kuřákovi nejen dává, ale také bere, a naráží na hranici svobody jednotlivce a společenské odpovědnosti. Jeho pohled “z druhé strany opony” si můžete přijít poslechnout do Vědecké knihovny.


Může vůbec radiace léčit?
Pavel Karhan (radiologická fyzika)

Pavel Karhan je radiologickým fyzikem na Klinice nukleární medicíny FN Olomouc. Vystudoval jadernou a subjadernou fyziku na MFF UK, během studií se zabýval detekcí ultra-vysokoenergetického kosmického záření. Bude mluvit o tom, co dělá fyzik ve zdravotnictví, jaký vliv má jeho práce na pacienty, co je záření a k čemu může být dobré.

 

Upozorňujeme zájemce o účast, že z důvodu velkého zájmu o tuto akci, je nutné rezervovat si místo v sále předem prostřednictvím rezervačního formuláře.


 Počet přihlášených účastníků: 41

<< Zpět na kalendář akcí

Vědecká knihovna Olomouc, ­ ­­­­­­­ ­Bezručova 659/2 ­Olomouc 9, 779 11­­­ tel.  +420-585 205 300 e-mail: vkol@vkol.cz   Po - Pá zavřeno So zavřeno Ne zavřeno     Prázdninová otevírací doba   24.7.-4.8.2017 zavřeno *studovna vázaných novin a úsek MVS jsou v sobotu zavřeny ID datové schránky­­: yswjrie
Vědecká knihovna v Olomouci je příspěvkovou organizací zřízenou a financovanou Olomouckým krajem
Tvorba www stránek © Winternet 2008 - 2017
Aktualizováno: 24.07.2017 10:36
TOPlist